Basketbol

2021 draft profilleri: topsuz korumalar

Draft sezonu geldi bayanlar baylar. Sıcak çekimlerin, kapsamlı sıralamaların, asılsız söylentilerin ve çok az bilgiden sonuçlara atlamanın günlük rutin olduğu zaman.

Boston Celtics hayranları için aynı zamanda ilk NBA Draftı Danny Ainge’nin masa başında oturmadığı 18 yılda. Brad Stevens, Jayson Tatum ve Jaylen Brown’ı kazanmak için inşa edilmiş bir kadro oluşturmakla görevlendirilen birkaç koltuk aşağı kayıyor. Stevens dolabın boş olmadığını ve burada net bir playoff takımı olduğunu biliyor, bu yüzden ilk turdan Kemba Walker’ı boşaltmak ve bu yaz agresif hamleler yapmak için ayrıldı.

Ancak bu, Celtics’in ilk turda dışında kalacağı anlamına gelmiyor. Ufukta başka hamleler veya anlaşmalar olabilir. Hangi oyuncular, takas için potansiyel uygunluk olarak öne çıkıyor? Hangi pozisyonlara ihtiyaçları var? Şu andan itibaren 29 Temmuz’daki NBA Draft’ına kadar, size tüm bu soruların cevaplarını getireceğiz. Kısa süre önce, Celtics’in bu yaz en göze çarpan ihtiyaçlarından bazılarının önizlemesini yaparak bu tartışma için masayı hazırladık.

Jayson Tatum ve Jaylen Brown, şüphesiz takımın en iyi iki uzun vadeli adayı, oyuncuları ve yaratıcıları. Her ikisi de ellerinde top ile gelişmeye devam ederken, onları güçlü yönlerini vurgulayan takım arkadaşlarıyla çevrelemek, C’lerin potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaları için çok önemlidir. Son on yılın başarılı takımları, savunma noktasından şut atmaya ve savunmada çok yönlülüğe öncelik vererek, arka sahalarını kanat süper yıldızları etrafında yeniden inşa ettiler. Indiana Pacers ile George Hill, birden fazla Doğu Konferansı Finali koştuğunda Paul George’un yanlarına yardım etti, Mario Chalmers aynı şeyi Miami Heat’teki üç büyük için yaptı ve Patty Mills o noktada San Antonio Spurs için bir dayanak noktası oldu.

Oyun, son on yılda, geri saha oyuncularının tam zamanlı masa belirleyicileri olması gerekmediği bir noktaya geldi. Bu draft sınıfında, topu ellerinde tutabilen ancak ilk seçenek olmayan biri olarak en yüksek değeri sağlayan birçok guard var. Birden fazla pozisyonda oynama yetenekleri, Celtics gibi bir takım için bu kadar değerli olmalarının nedenidir.

READ  Dončić kahramanları Dallas Mavericks'i Boston Celtics karşısında 110-107 galibiyete götürdü

Jared Butler – 6’3” kombo muhafız, Baylor

Butler, Baylor’da All-American’ın ilk takımıydı ve onları ulusal bir şampiyonaya götürdü. Basketbol açısından Butler, Boston’a en uygun kişidir. Geçen yıl yakala ve vur jumperlarıyla %50’nin üzerinde şut attı, istendiğinde yaratmak için gerçekten sıkı bir tutuşu var ve artı bir defans oyuncusu. Uyum harika.

Önceden var olan bir kalp rahatsızlığı nedeniyle biçerdöverde ortaya çıkan tıbbi kırmızı bayraklar nedeniyle Butler’ın askerlik statüsünde bir miktar aksama var. Bu, taslak stokunu gerçekten değiştirebilir, ya onu ilk turdan çıkarabilir ya da tamamen çekilmez hale gelebilir.

Butler temiz bir sağlık raporu almış ve NBA’de oynayabilecekmiş gibi devam edelim. 6’3” boyunda, tam zamanlı 2 guard olmak için biraz küçük. Bununla birlikte, savunmadaki hüneri ve hücumda topsuz skor yapması Tatum, Brown ve Marcus Smart’ın yanında çok önemli. Dinlendikleri zaman, Butler ikinci birimi pick-and-roll’dan demirleyebilir. Çift yüksek top ekranlarını sever. Butler, geçen yıl taslak suları test etti ve kendi kendini yaratma yeteneğini geliştirmek için ihtiyaç duyduğu geri bildirimi aldı. Bunu yaptı ve elit bir geri adım attı.

Sağlık ve zindelik parçası, Celtics’in onu nasıl elde edebileceği hakkında konuşmadan önce Butler için bir öncelik. Sağlıklıysa, ikinci raundun başında olmasa da ilk raundun ilerleyen bölümlerinde hazır olmasını beklerdim.

Ayo Dosunmu – 6’5” kombo koruma, Illinois

İlk turun sonunda veya saniyenin başında Celtics serisinde daha fazla yer alan bir oyuncu olan Dosunmu, Illinois’de etkileyici bir şut atma ve hücum yaratma özgeçmişi hazırladı. Uzun ve 6’9″ kanat açıklığı ile savunma yapabiliyor, topsuz oynayabiliyor ve Boston’ın planına uyabiliyor. Ayo biraz uyumuş hissediyor: O, Big Ten’de 1 numaralı tohumun arkasındaki motordu ve pick-and-roll’dan harika oyunlar çıkardı. Brad Stevens ve ön büro bir tanesini arıyorsa, burada birleşik koruma noktasında gerçekten iyi bir pikap olabilir.

Dosunmu’nun en büyük artısı bence savunması. Tatum ve Brown oturduklarında pick-and-roll dışında oynayabilecek değiştirilebilir bir geri saha varlığı eklemek, tamamen Celtics’in ihtiyacı olan iğneye iplik geçirmektir. Dosunmu, aynı zamanda, sıradan olsa da yetenekli bir tehditti ve yakalayıp şut atışlarının %36.2’sini yarı sahada yapıyordu. Çekirdeğe sığacak kadar iyi ama oyununun gücü olması şart değil.

Boston’daki Keon Johnson veya Jared Butler gibi bir adamın fitnesine aşık olmak kolaydır. Ancak Dosunmu, onu elde etmek için takas edilecek sermaye taslağına ihtiyaç duymadan aynı sonuçların çoğunu sağlar. Saniyenin başında müsait olursa, hedef almak için harika bir adam olur.

Jaden Springer – 6’4” kombo koruma, Tennessee

SEC’de birinci sınıftayken 3’ten %43.5 şut atan 18 yaşındaki bir kişiden NBA’e hazır bir vücut mu?

Hayat bu kadar basit olsaydı. Jaden Springer, tutarsız prodüksiyonu, iki ayak atlama ısrarı ve 3’ten düşük atış hacmi nedeniyle sabitlenmesi en zor adaylardan biri. İlk tur. Springer kayarsa, Stevens’ın geçmişte sevdiğini kanıtladığı ters, defansif çok yönlülük ve yüksek IQ’nun kombinasyonunu sağlar.

Springer’la takas yapmadan önce çözmeniz gereken en önemli şey, zıplama vuruşunu ne kadar satın aldığınızdır. Hacmi (25 maçta 46 deneme), özellikle top dışı olan bir rol için oldukça düşük. Jumper iyi görünüyorsa, harika bir çerçevesi olan ve gerçekten güzel PNR okumaları yapan 3 boyutlu bir geri saha oyuncusudur.

Springer’da en çok üzerinde durduğum alan, başkaları için nasıl yarattığıdır. Top elindeyken gerçekten rahat görünüyor, öyle ki o ve Payton Pritchard’ın takımın ikinci birimini yönetmesinden memnun olurum. O ve Smart boğucu, fiziksel bir geri saha.

Springer’ın savunması zemini yükseltiyor, şut da tavanını yükseltiyor. Şu anda Springer için ikinci tur notum var ve Draft Night’ta kayarsa C’lerin hedef alacağı bir adam olacağını düşünüyorum. Brown ve Tatum’un etrafında biraz daha kanıtlanmış şut yapma ihtiyacıyla, sadece Springer’ı almak için ilk tura girme riski olacaktır.

READ  NBA'den Brad Stevens, taraftarları stadyumlara tekrar davet ediyor: "Sporu eğlenceli kılan şey bu"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir