Basketbol

Antetokounmpo’nun sözleri Tatum ve Brown’da yankı bulmalı

Giannis Antetokounmpo, 50 sayılık performansıyla büyük başarı elde ettikten sonra söyleyecek çok şeyi vardı. Milwaukee Doları 50 yıl sonra ilk şampiyonluğu.

Yunanistan’da yaşayan, ailesine yardım etmeye çalışan 12 yaşındaki zayıf bir çocuktan NBA şampiyonu ve Finaller MVP’si olma yolculuğundan bahsetti. üzerine yansıdı meydan okuma Kobe Bryant, 2019’da ilk MVP’sini kazandıktan sonra ona bir NBA unvanı kazandıracak olan bir hediye verdi.

Ancak belki de basın toplantısının en dikkat çekici sesi, Giannis’in geçen sezon imzaladığı uzatmayı takip eden olayları kelimelere dökmesinin istenmesinin ardından geldi.

“Ben gidemedim. Bitirilmesi gereken bir iş vardı” dedi. “Geri döndüğümde, ‘bu benim şehrim’ dedim. Bana güveniyorlar. Bana inanıyorlar. Açıkçası, işi halletmek istedim. Bir yere gidip başka biriyle şampiyonluk kazanmak kolaydır. Bu kolay. Bir süper takıma gidebilir ve sadece üzerime düşeni yapıp bir şampiyonluk kazanabilirim. Ama bunu yapmanın zor yolu bu ve ben bunu yapmayı seçtim.”

Antetokounmpo, takım ne olursa olsun kırılması zor olan şampiyonluk kazanan bir formülü basitleştirmek konusunda biraz naif davranmış olabilir. Yine de, onun altında yatan mesaj, Boston Celtics’in yalnızca önde gelen iki adamı tarafından sindirildiğini umabileceği bir gerçekle bağlanmıştır.

Her Larry O’Brien kupası aynı boyuttadır, ancak zirveye yolculuk, manzaranın ne kadar tatmin edici olduğunu kesinlikle etkiler.

Bir süper takım için yerinde kalmak veya civatalama arasındaki fark, bir unvanı kazanmanın ne kadar kolay veya zor olduğu ile ilgili değildir. Şampiyonluk kazanmak her koşulda son derece zordur. Ancak belirli koşullar, o anın ne kadar tatmin edici olabileceğini kesinlikle belirleyebilir.

Takımıyla birlikte kalan, düşük puanlarla savaşan ve zaferle çıkan birinin, başka bir yere imza atan ve orada daha erken bitiren birine göre daha büyük bir başarı duygusu hissedeceğini önermek tartışmalı değildir.

READ  Carsen Edwards, Clippers'a karşı galibiyette isimsiz ikinci birime liderlik ediyor

Ödülün tadını daha tatlı yapan şey, tarih boyunca biriken sıkıntılardır. Onsuz, haz ancak çok yükseklere ulaşabilir.

Jayson Tatum ve Jaylen Brown, Boston’da geçirdikleri süre boyunca şımarıktır. İkisi de birleşik dokuz sezonlarında playoffları kaçırmadı. Aralarında beş konferans finali maçı var.

En üst düzeyde rekabet etmeye alıştılar. Bu zaten değişmediyse, değişmek üzere.

Boston geçtiğimiz sezonu .500 rekorla Doğu’da yedinci sırada tamamladı. Bu hayal kırıklığının bir kısmı yaralanmalara ve COVID’ye atfedilebilir. Serbest oyuncu Brown ve Tatum’dan ayrıldıktan sonra Celtics’in artık konferans mahsulünün kreması olmadığı iddiası da yapılabilir. Sürekli playoff katılımcıları olarak statülerinden şüphe edilmemelidir, ancak kadrolarında hala sorular var ve diğer çağdaşlar hiyerarşide onları aştı.

Finaller bir yana, Celtics için yakın zamanda konferans finallerine geri dönüşün bile ihtimal dahilinde olup olmadığını kim bilebilir? Kendisini en yüksek rekabet standardında tutan bir franchise için zor zamanlar bizi bekliyor.

Tatum ve Brown’ın gelecekteki hamlelerini teorize etmek bu noktada biraz aptalca geliyor. İlkinin önümüzdeki sezon başlayacak olan beş yıllık bir uzatması var. İkincisi, kendisinin dört yıllık bir uzatmasının bir yılıdır.

Boston’ın hala meşru bir rakip oluşturmak için zamanı var, ancak oyuncuların sürekli olarak kendi kaderleri üzerinde kontrol uygulamak için yeni yollar bulduğu bir zamanda, asla düşündüğünüz kadar değil. Özellikle Tatum’un 2025-26 sezonu için sahip olduğu oyuncu seçeneği göz önüne alındığında.

Yeni taçlandırılmış Finaller MVP’sinin sözlerinin Tatum ve Brown için taşa kazınmış olması gerekmiyor. Celtics, yeteneklerinin hakkını veren bir takım kurarak onlarla yarı yolda buluşmak zorunda. Kuruluş bunu başaramazsa, sadakat ancak ilgili kariyerlerinin bir sonraki bölümünü planlarken çok değerli olabilir.

Ancak şu anda Boston, ligdeki çoğu takımdan daha iyi bir duruma sahip. Sadece kenarlarda biraz düzeltmeye ihtiyaçları var ya da belki de puanları geri almak için gişe rekorları kıran bir takas.

READ  Jabari Parker'ın Celtics'teki ilk çıkışında Brad Stevens: "İlk gecesi için oldukça iyi"

Belki bu hamle bu sezon içinde yapılır. Ya da belki Celtics, önümüzdeki birkaç yıl içinde işleri yoluna koymak için plakada birkaç vuruşa ihtiyaç duyacaktır. Tatum ve Brown, kendi gelecekleri söz konusuyken franchise’ın durumunu sorgulamak zorunda kaldıklarında bir dönüm noktası gelebilir.

O zaman asla gelmezse, Boston ve franchise sütunları için daha iyi. Eğer öyleyse, Antetokounmpo, üstesinden gelindiğinde bu zorluğun neler sunabileceğini göstermiş olabilir, başka hiçbir yerde hiçbir şampiyonluğun yapamayacağı bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir