Basketbol

Boston Celtics yaz sezonu hakkında dağınık düşünceler

Sezon sonu hakkında çok fazla düşüncem var. Aslında o kadar çok ki, onları kafamda düzenlemek için zamanım olmadı. Bir yapbozu ilk kez masaya bırakmak gibi. Kenar parçalarının çoğunu buldum ve şeyleri belirsiz renk gruplarına ayırmaya başladım. Yani burada tam, iyi düşünülmüş bir makale almıyorsunuz. Sadece yeşillik yığınlarım, portakallarım ve bir çeşit yüz seçebildiğim parçalar.

Brad Stevens’ın terfisi, sezonun şimdiye kadarki en büyük şokuyla ilgiliydi. Geriye dönüp bakıldığında, Sam Presti ve hatta Masai Ujiri gibi daha köklü bir GM için oyun yapmamaları ilginç/tuhaf. Ancak bu, Brad’in işi herkes kadar iyi yapmayacağı anlamına gelmez. Açıkça harika bir iş ahlakına sahip parlak bir basketbol zekası. Onunla ne elde ettiğimizi bilmiyoruz ve hamle yapmaya başlayana kadar da tam olarak bilemeyeceğiz.

Tabii ki ilk hareket bir koç bulmaktır. Sürekli duyduğum isimler arasında favorilerim (belirli bir sırayla değil) Sam Cassell, Kara Lawson, Chauncey Billups ve Becky Hammon. Ama bu takımın ihtiyaç duyduğu gerçek basketbol nitelikleri hakkında pek bir şey bilmediğimi size ilk söyleyeceğim. Oyuncularla ilgili, mantıklı bir vızıltı ifadesi gibi görünüyor. Umarım onlar da iyi bir savunma yapmayı biliyorlardır. Ne olursa olsun, en iyi koçu seçecek birini seçseydim, seçimi Brad Stevens’ın yapmasını isterdim.

Büyük resim perspektifine geri dönersek, tüm bunların nasıl olduğu konusunda hâlâ biraz sarsılmış durumdayım. Uzun zamandır Celtics liderliğini bir güç olarak lanse ediyorum. Önemseyen ama çok fazla karışmayan sahipleri var. Gri saçlardan daha fazla kariyer tanımlayan işlemleri olan Ainge’leri vardı. Ve eğer isterse NBA ve kolej koçluğu işlerinin %75’ini seçebilecek Brad Stevens’a sahiplerdi. Şimdi koçluk pozisyonu boş, GM yeşil ve mal sahipleri Jeff Bezos’un gözlerini kırpıştıracak bir vergi faturasına bakıyorlar. Belki her şey yoluna girecek ve bunun olacağını düşünmek için yeterli sebep var. Sadece yolcu gemisinden inmiş gibi hissediyorum ve karada yürümenin nasıl bir his olduğunu hatırlıyorum.

READ  CelticsPod: Doğu'da ayak uydurmak

Peki şimdi ne? (omuz silkme emojisi) Sezon sonunda daha iyi düşüneceğim, umm, …düşüncelerim (ne demek istediğimi anladınız mı?). Ama şu an için “Tatum ve Brown’ın etrafında inşa etmek” dışında hiçbir şeyden emin değilim.

Detroit Pistons-Boston Celtics

Getty Images aracılığıyla Brian Babineau/NBAE’nin fotoğrafı

En kolay yol tipik olarak en olası sonuçtur, bu yüzden her bir durumda Kemba Walker, Marcus Smart ve Evan Fournier’in gelecek yıl geri dönmesi için iyi bir şans olduğunu hissediyorum. Ancak toplamda, en az birinin gitmesi gerekebileceği gibi geliyor. Bunlar, kendi kendime konuştuğum türden çevreler.

Sonra tabii ki matematik var. Sert kapaklar, kapak muhafazaları, ticari istisnalar ve vergi önlükleri (bir muhasebecinin hamburger ızgarası yaptığını hayal eden var mı?) Başımı ağrıtmak için yeterli. Ancak CelticsBlog’un kendi yazarı Keith Smith gibi zeki biri bunu açıkladığında, her şey açık kitap testi gibi çok kolay ve anlaşılır görünüyor. Bunun dışında GM’ler, yanlış bir şey alırlarsa gerçek uzun vadeli sonuçları olan binlerce senaryoyu anında oynamak zorundalar. Çek defterini dengelemeye devam etmek için Mike Zarren’a sağlıklı bir zam vermelerini umuyoruz.

Bu noktada, marjlarda bazı değişikliklerle geri dönmeyi ve dinlenmenin ve toparlanmanın farkı yaratmaya yeteceğini umduğumu hayal edebiliyorum. Gözlerimi kıssam, belki Jaylen Brown ve Bradley Beal merkezli bir gişe rekorları kıran bir film hayal edebilirim. Ancak Kemba, Smart veya Tristan Thompson’da ortalarda bir şey olma ihtimali var. Teorik olarak takımın sahadaki veya etrafındaki hareketleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz. NBA Draftı Bu, Evan Fournier ile ne yapacağımızı gösterir.

Ancak herhangi bir cevap almadan önce geçmemiz gereken çok sayıda playoff var. O zamana kadar, parçalarımı yığınlara ayırmaya devam edeceğim. Bu bir ayakkabı mı yoksa bir pano mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir