Tenis

Devasa ATP yıldızı, Roger Federer’e karşı özel bir maçı hatırlıyor

Devasa ATP yıldızı, Roger Federer'e karşı özel bir maçı hatırlıyor

Roger Federer, bu yüzeyde oynamadan iki yıl sonra kili bastırmalıdır. Organizatörlerden Salı günü yapılan açıklamaya göre, 39 yaşındaki İsviçreli Madrid’deki (3-9 Mayıs) turnuvaya kaydoldu. Bir yıldan fazla bir süredir yokluğun ve iki diz ameliyatının ardından, eski dünya No.

1 Mart ayında Doha’da çeyrek finalde elenmek üzere yarışmaya geri döndü. Daha sonra kesinlikle toprak boyasına, zincirleme maçlara döneceğini ve gol olarak Wimbledon ile güçleneceğini açıkladı. Dönüşünün haftasında “Önemli olan maç oynamaktır” dedi.

Ve çim mevsiminden önce olan şey kil mevsimidir. Bu açıdan bakarsak, maç oynamak istersem toprakta oynamaktan başka seçeneğim yok. “Federer’in topraktaki son maçı 7 Haziran 2019’da ve yarı finalde (kaybetti) Roland Garros’ta Rafael Nadal’a karşı oynadı.

Daha sonra Paris Grand Slam’den önce iki turnuva oynamıştı: Madrid ve Roma. İspanya’da, Sırp’ın programı hakkında şüpheler devam etse de kayıtlı Rafael Nadal ve Novak Cokoviç’i bulabilirdi. Üç tenis mastodonu 2020 Avustralya Açık’tan bu yana ortak bir turnuva oynamadı.

Laver Cup, Roger Federer’in yönetim şirketi TEAM8’in buluşudur ve Team Europe ile Team World karşı karşıya gelir. Adından da anlaşılacağı gibi, dünyanın dört bir yanından oyuncular Avrupa’dan oyunculara karşı oynuyor. Böylece, benzersiz turnuva en iyi isimlerin aynı takımda ve birbirlerine karşı savaştığını gördü.

Nick Kyrgios, başlangıcından bu yana Laver Cup’ın bir parçası ve 2019’da Roger Federer ile muhteşem bir maç oynadı.

Rafael Nadal, Laver Cup 2019’da Roger Federer’e yardım etti

Nick Kyrgios, “Bu gün kalabalık çıldırmıştı” diye yazdı.

2019 Laver Cup ayrıca ‘Fedal’ arasında bir miktar bağ gördü. Nadal, Federer’e Kırgios’u yenmesi için bazı yararlı ipuçları verdi. Bir noktada Roger Federer, Kyrgios’a karşı maçta 7-6, 5-4 gerideydi, ancak Nadal’ın antrenörlüğünden sonra Federer ikinci seti ve ardından maçı kazanmak için geri döndü.

READ  'O nedenle iyi bir vücuda ihtiyacım var'

“Beş atıştan sonra [in the rally]daha çok kazanıyorsun [points] ondan daha. Zor olduğunu biliyorum çünkü topu çok iyi okudu… Doğru olanı bekleyin ve sonra atak yapın çünkü o kayıp değil ”dedi Nadal.

2019 Laver Kupası şimdiye kadarki en yakın olanıydı. Avrupa Takımı son iki yarışmayı kazanmıştı, ancak 2019’da Team World açıkça bir üstünlüğe sahipti. Federer’in Kyrgios ile karşılaşması, Avrupa Takımı’nın geride kaldığı ikinci gün geldi. İkinci gün Avrupa Takımı 7-5 önde sona erdi.

Ancak üçüncü gün Avrupa Takımı için çok kötü başladı. İlk iki maçı kaybettiler ve böylece kendilerini 11-7 geride buldular. Ancak Roger Federer’in başka fikirleri vardı ve ilk olarak John Isner’ı yenerek Team World’ün liderliğini 11-9’a düşürdü. Daha sonra Nadal ile birlikte Federer, Alexander Zverev’e zorlu üç sette Milos Raonic’i yenmesi için ilham verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir