Tenis

Efsane, ‘Temel oyunu Roger Federer, Nadal, Djokovic seviyelerinde’ diyor

Efsane, 'Temel oyunu Roger Federer, Nadal, Djokovic seviyelerinde' diyor

Berrettini, Fognini, Jannik Sinner, Sonego, Travaglia, Caruso, Musetti, Mager, Cecchinato, Seppi. Bu sabahtan beri, sayılarla ilk 100 olan dünya tenisinin seçkinleri arasında gezinirken on İtalyan oyuncu var.

Sayısal bir sıralama oluşturmak için bir bilgisayar olduğu için rekor oldu! Birkaç hafta önce ulaşılan önceki rekor, Jaume Munar’a karşı finalde galibiyetle Marbella meydan okuyucusundaki yeni zaferden yeni çıkan Gianluca Mager’in girişi – daha doğrusu geri dönüşü sayesinde çift rakamlarla rötuşlandı. Yerini 91. sırada bulduğu, biri Musetti’nin arkasında, Cecchinato (93) ve Seppi’yi (96) bile geride bıraktı.

İtalyan tenis hareketi giderek büyüyor, Mager finali yaptı ve Marbella’daki Challenger’da kazandı, ancak dünyanın diğer tarafında, Miami Open’da genç mavi Jannik Sinner, başarıya dokundu ve sadece finalde pes etti. Masters 1000 (üçüncü kariyeri) Polonyalı tenisçi Hubert Hurkacz’a karşı.

Günahkar, Musetti, Berrettini İtalyan tenisinin büyümesini temsil eden oyunculardan sadece birkaçı ve İlk 100’de yer alan 10 İtalyan’ın bu rekoru, İtalyan hareketinin uluslararası devrede en yetenekli gençlerden bazılarıyla büyümesini onaylıyor.

Eski Fransa Açık şampiyonu Adriano Panatta, kısa süre önce taşralı Jannik Sinner’ın top vurma yeteneği ve temel oyunu hakkında lirik yaptı. Panatta ayrıca Günahkar’ın fiziğini ünlü Disney karakteri Goofy’ye benzetti.

Panatta ayrıca, Sinner’ın temel oyununa büyük övgü yağdırdı ve onu Roger Federer, Novak Djokovic ve Rafael Nadal ile aynı seviyeye yerleştirdi.

Panatta vatandaşı Jannik Sinner’ı övdü

Adriano Panatta, “Jannik Sinner çok güçlü, son zamanlarda hiç bu kadar sert vurulan bir tenis oyuncusu görmemiştim, belki Del Potro yaptı” dedi.

“Oyunda temelden, Novak Djokovic, Roger Federer ve Rafael Nadal seviyesinde neredeyse rakipsiz.” 70 yaşındaki genç, kusursuz bir tekniğe sahip olduğu için güç üretmek için etli bir vücuda ihtiyaç duymadığını açıkladı.

READ  Serena Williams'ın Avustralya maçlarındaki muhteşem istatistikleri

Panatta, “Jannik, Walt Disney’in Pippo’suna (Goofy’nin İtalyanca adı) benzeyen bir vücuda sahip.” Dedi. “İnce, biraz sarkık, yine de iyi vuruş yaptığı için çılgın vuruşlar yapıyor. Çok fazla kasa bile gerek yok, o tamamen teknik.”

Jannik Sinner’ın Grand Slam beklentileri sorulduğunda Adriano Panatta kesin bir öngörüde bulunamayacağını iddia etti. Panatta, “Grand Slam’i ne zaman kazanacak? Bilmiyorum, bu yıl veya gelecek,” diye ekledi.

“Dünyanın zirvesinde bir kariyer yapma potansiyeline sahip ama genç ve sonra pek çok şeye bağlı, hayatta asla bilemeyeceğin bir şey.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir