Tenis

“En büyük korkum insanları hayal kırıklığına uğratmak”

Naomi Osaka: "En büyük korkum insanları hayal kırıklığına uğratmak"

Naomi Osaka Maria Sakkari’ye çeyrek final yenilgisi getirdikten sonra 2021 Miami Open’ı kazanamadı. Ancak Naomi’nin kesinlikle şu anki tenis oyuncusu olduğunu biliyoruz. Son Avustralya Açık’ı toplam 4 Slam şampiyonluğu kazanan Japon dünyasının 2 numarası, tüm hassasiyetini ve gücünü göstererek ayrımcılık ve ırkçılığa karşı savunma hareketlerinde bir siper haline geldi: o sosyal için büyük bir savaşçı. eşitlik.

Yine de Naomi, son röportajlarından birinde en büyük korkusunun ne olduğunu itiraf etti. “En büyük korkum insanları hayal kırıklığına uğratmak” dedi. Saha içindeki ve dışındaki faaliyetlerini göz önünde bulunduran genç Japon kız, sadece dünyanın her yerinden muazzam bir sevgi ve takipçi kazandı.

Osaka ayrıca şunları söyledi: “Gözlerimde hiçbir şey basit bir kase vanilyalı dondurmayı geçemez. Yemek yapmayı seviyorum. Bunu karantina sırasında deneyimledim ve daha çok sevmemi sağladı. En sevdiğim anılardan biri Arthur Ashe Stadyumu ile ilgili. .

New York. New York’ta olmakla ilgili bir şey var, bu sadece harika bir his. ”

Naomi Osaka ile ilgili sonlar

Son günlerde Twitter’da Asyalı Amerikalılara yönelik son nefret suçlarını kınadı. Şöyle yazdı: “Eğer Asyalı insanları kabarcık çayı, anime, mochi, suşi, matcha vb. Sevdikleri kadar sevselerdi.

Bir kültürden gelen şeylerden kazanç sağladığını / bundan keyif aldığını ve ardından onu yaratan etnik gruba saldırdığını / azaldığını hayal et. “Twitter’da şunları söyleyen kullanıcıların yorumlarını okuyabiliriz:” Kaç kişinin hip hop kültürünü sevdiğini ve toplulukları nezihleştirdiğini düşünün, Yeme etnik yiyecek vb. “veya ayrıca:” Nefret almayı sever. “

İlk Avustralya başarısının ardından 28 Ocak 2019’da da ilk kez dünya sıralamasında birinciliğe ulaştı. Naomi, Grand Slam unvanını kazanan ilk Japon sporcuydu, 2018’de WTA Finallerine katılmaya hak kazanan Açık Çağda üçüncü ve WTA sıralamasında zirveye ulaşan ilk Asyalı sporcuydu.

READ  Victoria Azarenka ve Kuznetsova'nın ÖNE ÇIKANLARI

Naomi ve Ashleigh Barty WTA 1 numaralı dünya için savaşıyor. Barty, 69 hafta boyunca Eylül 2019’dan bu yana 62’si arka arkaya olmak üzere 1 numara oldu. Kariyeri boyunca oynadığı on bir finalden dördü Grand Slam turnuvası olmak üzere yedi WTA şampiyonluğu kazandı: 2018 ve 2020’de iki ABD Açık, 2019 ve 2021’de iki Avustralya Açık zaferiyle övünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir