Tenis

Fotoğrafçı, “Bu benim en sevdiğim Rafael Nadal zaferlerinden biri” diyor

Fotoğrafçı,

Rafael Nadal, son Avustralya Açık’tan (genel olarak Avustralya kampanyasından) dövüldü ve Stefanos Tsitsipas’a yenilgisinden bu yana tek bir 15 oynamadı. İspanyol futbolcu, sezondan önce Avrupa kili üzerinde yapılan turnuvalara katılmaktan gerçekten kaçındı.

Manacor yerlisi, yol boyunca fiziksel sorunlar tekrarlanmadığı takdirde, Nisan ve Mayıs ayları arasında toprak üzerinde dört turnuvaya katılacağını doğruladı. Söz konusu turnuvalar: Monte Carlo (master1000), Barcelona (Atp500), Madrid (master1000) ve Roma (master1000).

Dört turnuvanın tümü, her birinin sonunda kupayı çok sık yükselten Nadal için “ev” olarak adlandırılabilir. Avrupa harekatı 11 – 18 Nisan tarihleri ​​arasında Monte Carlo’da başlayacak. Ardından Barselona’ya (19-25 Nisan) ve Madrid’e (2-9 Mayıs) taşınacak.

Paris’ten önceki son durak, Rafa’nın geçen yılki fiyaskodan sonra başarıya geri dönmeyi umduğu 9 – 16 Mayıs tarihleri ​​arasında Roma olacak. Nadal, sonbaharda Fransız kırmızısı Suzanne Lenglen kili üzerinde elde edilen on üçüncü başarıyı savunmak için kendisini görkemli bir biçimde sunmayı umuyor.

Yılın ikinci çarpışması 23 Mayıs – 6 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Roland Garros’un yıllar boyunca profesyonel fotoğrafçılarından bazıları geçtiğimiz günlerde turnuvada yer aldı ve burada Rafael Nadal ve Roger Federer’in beğenilerini toprak savaşında yakalamak hakkında konuştular.

Corrine Dubreil, Rafael Nadal üzerine

Corrine Dubreil, 2010 yılında Court Philippe Chatrier’in arkasındaki hendek çukurundan Rafael Nadal’ın fotoğraflarını çekme fırsatını yakalayanlardan biriydi. Bu, İspanyol başkentinde Robin Soderling’i yenerek beşinci unvanını kazandığı zamandı.

Fotoğrafçı, o gün her şeyin doğru yerde olduğunu iddia etti, çünkü Rafael Nadal, 2009 dördüncü turunda İspanyol’u mağlup eden Robin Soderling’den intikamını aldı. Dubreil, “‘Fotoğrafı çekmek için bir araya gelmesi gereken çeşitli farklı unsurlar var.” Dedi.

“O gün, her şey mükemmel bir şekilde bir araya geldi! Nihai zafer için doğru taraf, mükemmel açı ve Rafa tam önümde yatıyor. Konumu inanılmaz! Paris’teki beşinci şampiyonluğuydu ve Soderling’den intikam aldı .

READ  Austin Ernst, Korda kardeşleri kazandı ve yendi

Bu, Roland-Garros’taki en sevdiğim Rafa zaferlerinden biri. “Toprak kort sezonu yakında yaklaşıyor ve taraftarlar, kilden bahsederken Rafael Nadal’ı görmezden gelemezler. İspanyol, Miami Open 2021’de bu nedenle oynamamış olsa da bir sakatlık, kesinlikle yakında sahada bir geri dönüş yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir