Tenis

Fotoğrafçı, ‘Rafael Nadal gerçekten en hayranlık uyandıran …’ diyor

Fotoğrafçı, 'Rafael Nadal gerçekten en hayranlık uyandıran ...' diyor

Topraktaki son maçının üzerinden neredeyse iki yıl geçti (2019 Roland Garros yarı finali Nadal’a yenildi). Sonsuzluk. Ama zamanın geçiciliği de bunda, doğru anı nasıl bekleyeceğini bilmede yatıyor. O an geldi gibi görünüyor (şartlı zorunluluk): Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic ile birlikte Madrid Açık (2-9 Mayıs) yarışmacılarının giriş listesinde yer alıyor.

Bu, Üç Büyüklerin kendilerini son kez olan Avustralya Açık 2020’den neredeyse bir buçuk yıl sonra tek bir turnuvada ilk kez bulacakları olabilir. Giriş listesi onaylanırsa Federer’in bir devre maçı oynamaya geri döndüğünü görecektir. Onu en son 2015 yılında İstanbul’da gören bir yüzey, kil üzerinde bir Masters 1000’deki son zafer ise 2012’de Madrid’de.

Zorunlu koşullu dedik, çünkü zorunlu turnuva statüsü, ATP sıralamasındaki ilk 45 oyuncunun tamamının otomatik olarak kaydedildiği anlamına geliyor. Bu nedenle Federer’in ve Djokovic’in (Sırp medyasına göre kırmızıda İspanyol sahnesini kırmızıyla atlayıp sadece Roma’daki turnuvayı oynaması gereken) varlığı şüphelidir.

Madrid’de beş kez zafer kazanan ev kahramanı Rafa Nadal’ın varlığına dair hiçbir tereddüt olmamalı. Listede ayrıca Daniil Medvedev, Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas ve Alexander Zverev ile Andrey Rublev, Diego Schwartzman ve Matteo Berrettini ATP sıralamasında ilk 10’u tamamlıyor.

Roland Garros’un yıllar boyunca profesyonel fotoğrafçılarından bazıları geçtiğimiz günlerde turnuvada yer aldı ve burada Rafael Nadal ve Roger Federer’in beğenilerini toprak savaşında yakalamak hakkında konuştular.

Hayranların Rafael Nadal’dan gerçekten yüksek beklentileri var

Emilie Hautier, “Geleneksel Mayıs / Haziran yerine Eylül ayıydı ve orada olduğumuz ve bu tarihi baskının bir parçası olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzun farkındaydık” dedi.

Daha sonra Hautier’e hangi oyuncunun fotoğrafını çekecek en iyi oyuncu olduğu soruldu ve 2020 baskısını kazanan Rafael Nadal’a büyük övgü yağdırmak için bu fırsatı değerlendirdi. Hatier, “Rafael Nadal gerçekten de fotoğrafa en çok hayranlık uyandıran kişi” dedi.

READ  Kei Nishikori, Melbourne karantinası hakkında konuşuyor

“O, gücün saf somutlaşmış hali, çok görsel.” Rafa, Avustralya Açık 2021’den beri profesyonel bir maç oynamamış olsa da, yakında toprak kort kampanyasına başlayacak. Taraftarların ondan gerçekten yüksek beklentileri var ve bu yılki Grand Slam sayısında Roger Federer’i kesinlikle geçebileceğine inanıyorlar. Nadal bu yıl Fransa Açık’ta unvanını koruyabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir