Tenis

Görünüşe göre biraz …

Rafael Nadal: 'Görünüşe göre biraz ...'

Rafael Nadal, şüphesiz modern spor tarihinin en popüler ve beğenilen sporcularından biridir. İspanyol fenomeni, sayısız fiziksel problemin üstesinden geldiği ve kariyerini tüm beklentilerin ötesine genişlettiği için olağan dışı bir sebatla donatılmıştır.

Geçen yıl Ekim ayında 13. kez Roland Garros’u kazanan 34 yaşındaki Mayorka, çok uzun bir kovalamacayı taçlandırarak ebedi rakibi Roger Federer’in tüm zamanların rekorunu eşitledi. Paris Grand Slam’in 2021 baskısında, Fransa’daki sağlık durumu nedeniyle turnuva ertelenmediği veya iptal edilmediği sürece, eski dünyanın 1 numarası tarihi bir sollama peşinde olacak.

Sezonun başlangıcı Manacor efsanesine gülmedi, can sıkıcı bir sırt problemi ile pitlere zorlandı. Şimdiye kadar sadece Avustralya Açık’ta forma giyen Rafa’nın, Nisan ayı ortasında Monte Carlo Masters 1000’e dönmesi bekleniyor.

Sponsorlarından biriyle yakın zamanda yaptığı bir röportajda Nadal, amcası Toni’nin büyüme sürecine yaptığı hayati katkıyı övdü.

Rafael Nadal ve Toni Nadal küçük yaşlardan itibaren sıkı çalışmaya başladı

Amcam, Manacor Tenis Kulübü’nün antrenörüydü ve ben üç yaşındayken gitmeye başladım.

Sanırım 8-9 yaşlarımdan, belki de 8 yaşından itibaren, benim biraz üstün niteliklere sahip olduğum görülüyordu ”dedi Rafael Nadal. Hem Toni hem de Rafa Nadal azim ve alçakgönüllülüğe taptılar ve büyük ligde ilerlediler.

34 yaşındaki genç, aldığı her fırsatı nasıl değerlendirdiklerini düşündü. İspanyol ekledi, “İşleri ciddiye aldık ve amcamın benimle sahip olduğu hedefler hırslıydı. Çocukken, tabii ki, bir sonraki hedef burada Mallorca’da oynadığım her oyundu, her şeyden çok ”.

Dünya 3 Numaralı Rafael Nadal yarın büyük bir açıklama yapacak. Geçenlerde Instagram hesabında hayranlarını aynı konuda bilgilendiren bir video yayınladı. Hayranlar yarın ne açıklayacağını hala bilmese de Nadal, hayranlara bazı ipuçları verdi.

“Onsuz, mağlubiyet ya da zafer, kutlama ya da neşe yoktur. Onsuz, önemli olanın tadını çıkaramazsınız. Ne demek istediğim hakkında bir fikrin var mı? Yarın sana söyleyeceğim!” Başlığa Rafa yazdı. Rafa, Avustralya Açık 2021’den beri profesyonel bir maç oynamamış olsa da, yakında toprak kort kampanyasına başlayacak.

READ  'En önemli şey onlara çok fazla vermemek ...'

Taraftarların ondan gerçekten yüksek beklentileri var ve bu yıl Grand Slam sayısında Roger Federer’i kesinlikle geçebileceğine inanıyorlar. Nadal bu yıl Fransa Açık’ta unvanını koruyabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir