Basketbol

Kemba Walker, mücadelelerle dolu bir sezonun ardından ritmini buluyor

Ritim, bir NBA oyuncusunun başarısının kendine özgü bir yönüdür; özünde, vücut mekaniği, zindelik seviyeleri ve psikoloji arasındaki mükemmel kimyayı içerir.

Oyuncuların her zaman “soğuk seriler” ile mücadele ettiğini görüyoruz ve genellikle bu oyuncuların daha fazla “tekrar” a ihtiyaç duyduklarını veya oyunlarını oynamaya devam etmeleri konusunda ısrar ettiklerini ve geri kalanın geleceğini söylüyorlar. Gerçekte söylediğimiz şudur: bırak o oyuncu ritmini bulsun.

Kemba Walker için bu ritmi elde etmek zor. Oyunların yoğun ve hızlı geldiği ve arka arkaya oyunların hayatın kaçınılmaz bir gerçeği olduğu, kısaltılmış bir NBA sezonunda, Celtics gardiyanı haftalık olarak her türlü ivmeden vazgeçmek zorunda kaldı.

Devam eden diz sorunu nedeniyle kök hücre tedavisinden kurtulduğu için sezonun başlangıcını kaçıran Walker, kendisini zorlu bir savaşta bulmuştu. Bronx yerlisi sadece yere koşmak zorunda kalmadı, aynı zamanda takımın sistemindeki yeni bir role alışmak zorunda kaldı ve Celtics kondisyonunu yaklaşan bir gözle yönetirken arka arkaya ikinci geceyi kaçıracaktı. playofflar.

Bu değişikliklerin sonucu, Walker’ın yolundaki engellere uyum sağlamak ve üstesinden gelmek için mücadele etmesiydi. Bu sezon Walker’ın son beş yıldaki maç başına en düşük puan ortalamasını alması, serbest atış girişimlerinin çaylak yılından bu yana en düşük noktasında olması ve gerçek şut yüzdesinin All-Star öncesi seviyelere gerilemesi şaşırtıcı değil.

İlk olarak kadroya döndükten sonra, hayranlar “eski Kemba” nın flaşlarını görmekten heyecan duydular, burada hızlı bir hız patlaması ekranlardan ayrılmaya neden oldu ya da farkında olmadan büyük adamları geniş bir yelpazede yarışmaya çalışırken kalp atışlarına zorladı. -bir kasırga sürüşünün ardından açık yerleşim. Sosyal medya, sağlıklı bir Walker’ın bu takımı ilerletebileceği yükseklikte heyecanla doluydu.

Kimsenin güvenmediği şey, fiziksel araçlar sakatlanma öncesi seviyelere dönerken, oyuncunun psikolojisi ve oyun için hissiyatı, sadece birkaç ay önce ağrı bariyerini geçmenin etkilerine hala katlanıyordu.

“Mantıklı geliyorsa bir şeyleri hissetmemeyi zihinsel olarak aşmalıyım. Sezonun bir noktasında kendimi iyi hissediyordum, ama geçmişte bir şeyler hissettiğim için, “Bu hareketi yaparsam” gibiydim, bu özel harekette dizimin incindiğini hissettim. Ama acıtmıyordu, bu yüzden sadece zihinsel olarak o kamburluğun üstesinden gelmek zorunda kaldım. ” Kemba Walker, Celtics’in altın Devlet savaşçıları.

READ  LockerRoom'da CelticsPod canlı posta çantası

Hepimiz oradaydık. Bisiklete binmeyi veya paten kaymayı öğrendiğiniz zamanları bir düşünün – şüphesiz beceri gelişiminizin bir noktasında takla attınız ve kısa bir süre için aktiviteye devam etmekten korktunuz. Bu örnek inanılmaz derecede basit ve sosyal medyadaki beklentileri, aşırı maaşları ve acımasız alayları etkilemese de, Walker’ın sezon boyunca mücadelelerine bir miktar bağlam sağlıyor. Walker, hareketin zarar vermeyeceğini biliyordu, ancak ne zaman olduğunu hatırladı, bu da daha uzun işlem süresine yol açtı, bu da fırsatın sonuçta bir eylem olmadan gelip geçeceği anlamına geliyordu.

İşlem süresi, bir oyuncunun bir avantajı ne kadar hızlı belirleyebileceğidir ve bir hamle, şut veya pas gibi bir oyun yaparak tepki verebilir – oyun tanıma ve algı işleme, elit seviyedeki basketbol için çok önemlidir. Walker sürekli olarak ortalamanın üzerinde bir oyun algısı gösterdi ve sonuç olarak hızlı ve kararlı kararlar aldı. Bununla birlikte, zihniniz gerekli okumayı yapmanın fiziksel sakıncalarına odaklandığında, bu işlem süresi katlanarak uzar.

Evan Zaucha son günlerde “his” kavramına nörobilimsel bir dalış yaptı basketbol içinde. Walker’ın erken sezon mücadelelerine baktığımda şu alıntı aklıma geliyor: “Hemen hemen her basketbol maçında” rekor sıyrık “anları var: bir fırsat algısı da geldiğinde bir hücumun aldığı sarsıcı” farlardaki geyik “titreşimi geç, bu da fırsatın ortadan kaybolmasına neden oluyor. “

İşte Walker’ın algısının ve ritminin bu yılın başlarında nasıl uyumsuz olduğuna dair harika bir örnek. Genellikle, Walker çitleri çabucak tanır ve sonuç olarak ekranı reddederdi. Bunun yerine, dört kez All-Star, savunmanın tuzağına koşmadan önce bir an için hamlesini düşünür ve sonuç olarak topu ters çevirir.

Sepetin üzerinde bir kapak olduğu anlaşılan zorlu gecelere ve basketbol tanrısının yıllık 30 milyon dolarlık bir sözleşmeyi önemsememesine rağmen, Walker her gece profesyonellik ve yorulmak bilmez bir çalışma ahlakıyla yaklaşmaya devam etti.

READ  Boston bazı kavgalar gösteriyor: Boston Celtics'ten 10 Çıkarım - New York Knicks

“Sürekli olarak iyi hissetmek için kıçımı yırtıp atıyorum. Sadece devam ettirmeliyim ki bunu yapacağım. Eğitim ekibim ve kuvvet koçum hazır kalmama yardımcı olmak için harika bir iş çıkardı. ” Walker, sorulduğunda, ekibin sağlığını yönetme planının sonuçlarını şimdi gördüğünü açıkladı.

Görünüşe göre bu sonuçlar, son beş maçta öne çıkmış gibi görünüyor, küçültme görevlisi ekranlardan çıkarken patlayıcı görünürken, pick-and-roll’daki uyumsuzlukları sürekli olarak avlama güvenine sahip.

Bu mülkiyetin kararlılığını daha önce gösterilenle karşılaştırın. Walker, Kevon Looney’e uygun bir anahtarla ekrandan çıkıyor ve hemen yokuş aşağı saldırıyor, şık bir içten dışa dripling ve bir avantaj yaratmak için bir katalizör olarak hızını kullanarak. Looney kötü bir savunmacı değildir, bu yüzden Walker’ı çemberin etrafında olduğu yere kadar yenmeye çalışır. İşte ritim ve işlem denklemin içine giriyor. Walker, Looney’nin yaklaştığını fark eder ve kolay bitirmeyi denemek yerine, Looney’den kaçınılmaz teması kullanarak, ters yerleştirmeyi bitirmeden önce ayrılık yaratmak için kullanır. Ters yerleştirme, Walker’ın jantın kendisi için bir kalkan görevi görmesi nedeniyle engellenme korkusu olmadan şutun zorluğuna odaklanmasını sağlar.

Oyunda bir an ikinci bir tahmin ya da kararsızlık yoktu; Walker bunun yerine güvenle atak yaptı ve inanılmaz bir vücut kontrolü sergiledi ve bu durumu iki puanla bitirdi. Üçüncü seçenek olarak hareket etmekte sezonun geri kalanına göre çok daha rahat görünen Walker’ın son beş maçında sergilenen aynı öldürücü içgüdü.

Walker, sahip olduğu puanlama ağırlığı nedeniyle her zaman jant çevresinde bir tehdit olmuştur. Ancak, Boston’un son yükselişinde, o yerçekimini başkaları için kolay bakışlar oluşturmak için kullanıyor. NBA İstatistikleri, Walker’ın bu aralıktaki sürüşlerinin% 58,5’ini pas geçmesini izledi ve bu geçişlerin% 26,8’i asistlere dönüştü, bu da kısmen asistindeki son artışı açıklıyor: kullanım oranı.

Walker’ın geliştirilmiş araba ve çanak çömlek performansları, savunmaları zor durumlara sokmaya başladı. Muhafız, yetenek setinin gelişmesi için gereken ayrımı oluşturmak için ekranlar kullanan, ağırlıklı olarak bir pick-and-roll ustasıdır. Boston’un yayılmış pick-and-roll setlerine olan sevgisi ile (karşı kanatta bir penetrasyon tehdidinin yanı sıra her iki köşede de bir nişancı var), takımlar Walker elindeyken kendi zehirlerini toplamak zorunda kalıyor. Savunma sürücüden korunmak için sarkarsa, Walker sizi çevrenizden aydınlatacak veya orta menzil alanındaki uzayda ziyafet çekmeden önce sizi kapanmaya zorlayacaktır.

READ  Phoenix Suns Maçında Boston Celtics # 22 2/7/21

Walker, Draymond Green’in sürücüden korunmak için düşme savunması oynaması nedeniyle, yukarıdaki mülkiyette orta menzildeki alan bolluğunu fark ediyor. Walker ayrıca, savunucusunun Tristan Thompson’ın ekranından savaştığını da fark eder, bu da üçlünün çabucak çekişmeli bir atış haline gelebileceği anlamına gelir. Bu yüzden Walker, tatlı noktalarından birindeki tartışmasız bir atlamayı bitirmeden önce dirseğinin çevresindeki tercih ettiği bölgeye gider.

“Harika hissediyor, harika görünüyor, biz buna bağlı kaldık. Daha önce söyledim, sıralama peşinde koşmayacağız ve oyuncularımızın playofflara çıkarsak kendilerini harika hissetmelerine neden olmayacak herhangi bir şey yapmayacağız. ” Brad Stevens, Walkers’ın son performansları sorulduğunda ayrıntılı bilgi verdi.

Walker’ın tam uygunluğa yakın olduğunu beyan eden göz testine rağmen, istatistik sayfası tam tersini savunuyor. UCONN alum hala Warriors’a karşı dördüncü çeyreğin başında olduğu gibi soğuk büyülere eğilimlidir ve saha gol yüzdesi bundan dolayı acı çekmektedir. Alternatif olarak Walker, Doğu Konferansı’ndaki en iyi hücum muhafızlarından biri olarak ününü yeniden inşa ederken, Celtics’in önde gelen kanat ikilisine sürekli olarak sepete giden yolları bulması için ek boşluk sağlamak için yeterince çaba gösteriyor.

Playofflar başlamadan önce Celtics programında sadece iki arka arkaya maçla, masa Walker’ın ritmini geliştirmeye devam etmesi için hazır. Bu sezon karşılaştığı zihinsel engellerin üzerindeyse, iyileştirilmiş işlem hızıyla birleşen bu ritim, Walker’ın ondan beklediğimiz seviyeye daha yakın bir seviyeye ulaşmasına izin vermelidir. Hem oyuncunun hem de koçluk ekibinin tüm eleştirilerine rağmen, baştan beri bir planları varmış gibi görünüyor ve hepimiz onun uygulanmasının faydalarından yararlanmak üzereyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir