Basketbol

NBA ve Boston Celtics için önemli offseason tarihleri

NBA sezonunun genellikle bir sprint değil, bir maraton olduğu söylenir. 2020-21 NBA sezonu bir maraton koşusu gibi geldi. Temelde iki günde bir oynanan oyunlarla sezon, Aralık ayının sonundaki başlangıcından Mayıs ayının sonlarında zirveye ulaşan playofflara kadar hızla ilerledi.

Boston Celtics için bu sezon birçokları için sinir bozucu ve hayal kırıklığı yaratan bir sezondu. Celtics’in biraz düştüğünü görseniz bile, hiç kimse ilk turda beş maçta .500 rekor ve sekeceğini tahmin etmedi.

Güzel haberler? Offseason hemen köşede! Basketbol Operasyonlarının Yeni Başkanı Brad Stevens, kadroyu ilk kez oluşturmaya damgasını vurma şansına sahip olacak. Yapacak çok işi var, işin ilk sırası olarak kendini yedekte bırakmak da dahil.

Ancak bu makaleler önümüzdeki haftalarda yazılmaya devam edecek. Bu makale daha çok NBA ve özellikle Celtics ile ilgili önemli tarihlerin bir özetidir. Bunları takviminize ekleyin, çünkü biz farkına bile varmadan sezon sonu tüm hızıyla devam edecek!

· 21 – 27 – 2021 Haziran NBA Draftı Birleştir: Celtics’in etkisi, bu, 2021 NBA Draftı’na katılmaya hak kazanan birçok oyuncuya ilk bakış olacak. Takımlar oyuncularla çalışacak ve ilk kez potansiyel müşterilerle yüz yüze toplantılar yapacak. NBA ön büro personeli, bu etkinliğin 2020’de çok özlendiğini söylüyor.

· 22 Haziran – 2021 NBA Draft Piyango: Bir süredir ilk kez, bu tarihin Celtics için nispeten az anlamı var. Boston için izlenecek Nets, Kings veya Grizzlies seçimi yok!

· 7 Temmuz – NCAA 2021 NBA Draft Erken Katılım Adayı Çekilme Tarihi: Bu, kolej oyuncularının okula dönmeye veya draftta kalmaya karar vermesi gereken tarihtir. İlk kez, bu, NCAA’nın son sezonları COVID-19’dan etkilenen oyuncular için “yeniden yapma” politikasından yararlanma çitinde olan birkaç üniversite son sınıfını içeriyor.

READ  Celtics'in Denver'a karşı top hareketi, nasıl başarılı olabileceklerine dair bir pencere

· 19 Temmuz – 2021 NBA Draft Erken Katılım Adayı Çekilme Tarihi: Yukarıdakilerde olduğu gibi, bu, Boston’ı kesinlikle etkileyecek her şeyden çok “bilmekte fayda var” bir öğedir.

· 22 Temmuz – Son olası tarih NBA Finalleri: Açıkçası, Boston orada olmayacak. Ama bir süre için önemli olan son NBA maçı olabilir!

· 23 Temmuz – 8 Ağustos – Olimpiyatlar: Team USA son kez sahaya çıktığında, Celtics kırmızı, beyaz ve mavi giyen Jaylen Brown, Marcus Smart, Jayson Tatum ve Kemba Walker’a sahipti. Brown ve Walker, sakatlıklarının iyileşmesi nedeniyle Team USA’da oynamayacak. Smart, 2019’a geç eklendikten sonra Olimpiyatlar için ilk oyuncu havuzunun bir parçası değildi FIBA Dünya Kupası. Tatum, katılımı konusunda “Düşünülecek bir şey” dedi.

Celtics’in serbest oyuncu kanadı Evan Fournier, Fransa için forma giyeceğini zaten söyledi. Boston’lı uzun adam Tristan Thompson, Team Canada’nın oyuncu havuzunun bir parçası. Thompson için bu, Kanada’nın ABD ve Fransa’nın yaptığı gibi otomatik bir rıhtımı olmadığı için, Haziran ayı sonlarında Olimpiyat Elemeleri’nde oynamak anlamına gelebilir.

· 29 Temmuz – 2021 NBA Draftı: Celtics, ilk turda 16 numaralı seçimi ve ikinci turda 45 numaralı seçimi elinde tutuyor. Bu sefer Boston için fazladan seçim yok. Brad Stevens’ın ilk taslağına nasıl yaklaştığını görmek ilginç olacak.

· 31 Temmuz – Jabari Parker’ın sözleşmesi 100.000$ garantili: Celtics’in Jabari Parker’ı tutma konusunda ne kadar ciddi olduğunun ilk işareti, kontratının ilk tetik tarihine ulaşmasına izin verirlerse olacak. Boston, garanti başlamadan önce Parker’dan feragat ederse, 2021-22 kitaplarında parasız kalacaklar. İlk garantinin ardından, Parker’ın anlaşması 2021-22 sezonunun açılış gecesinde %50 (1.141.517 $) garantili hale geliyor. Ardından, 10 Ocak 2022 olarak tahmin edilen lig çapındaki garanti tarihinde 2.283.034$’dan tam olarak garanti altına alındı.

READ  Celtics umutlu Robert Williams, Wizards'a karşı oynayacak

· 1 Ağustos – Sınırlı ücretsiz temsilciler için Nitelikli Teklif son tarihi: Boston için bu son tarih, Two-Way oyuncuları Tacko Fall ve Tremont Waters’ı etkiler. Celtics, iki oyuncuya başka bir İki Yönlü sözleşme için bir Nitelikli Teklif sunarak her iki oyuncuya da sınırlı serbest oyuncu yapabilir. Bu, her iki oyuncunun da Boston için İki Yönlü bir oyuncu olarak oynayabileceği üçüncü ve son yıl olacaktı. Boston maç haklarını elinde tutacak olsa da, Fall ve Waters diğer takımlarla da pazarlık yapabilecek. Celtics, Fall veya Waters için QO vermeyi reddederse, sınırsız serbest oyuncu olacaklar.

· 2 Ağustos – 18:00 ET – Serbest Acente görüşmeleri başlıyor: Bu, son yıllarda NBA takviminde bir tatil haline geldi. Bu yıl Pazartesi gününe denk gelecek. Doğu kıyısında, iş gününü bitirebilecek ve tarihsel olarak oldukça hızlı hareket eden serbest oyunculuğa açık olan şeye yerleşebileceksiniz.

Celtics için sınırsız serbest oyuncu Evan Fournier, Luke Kornet ve Semi Ojeleye’dir. Kısıtlı serbest ajanlar, Tacko Fall ve Tremont Waters’ı içerebilir.

· 6 Ağustos – 12:01 ET – Serbest oyuncular resmi olarak aşağıdakileri imzalayabilir: NBA moratoryumu yaklaşık üç buçuk gün sürecek. Ardından, çalışma haftası sona ererken, Pazartesi akşamından başlayarak duyacağımız tüm anlaşmalar (hatta bazılarının drafta geri dönüşü) resmileşmeye başlayacak.

· 8 Ağustos – 17 Ağustos – NBA Yaz Ligi: Pandemi nedeniyle bir yıllık aradan sonra Yaz Ligi geri dönerken 2021 draftlarına ilk bakışımızı ve bazı birikimleri alacağız. Summer Celtics’in 2020’nin ilk tur seçimleri Aaron Nesmith ve Payton Pritchard’ı, 2021 draft’ları (Seçimler #16 ve #45) ve muhtemelen 2020 ikinci tur seçimleri Yam Madar’ı içermesini beklemek adil olur. 2019 ilk turda Romeo Langford ve Grant Williams ve 2019 ikinci turda Carsen Edwards’ın da oynaması da mümkün. Üçüncü sezonlarına giren oyuncuların Yaz Ligi’nde oynaması nispeten nadirdir. Ancak Langford, Williams ve Edwards, 2020 Yaz Ligi iptal edildiğinde kaçırdı ve tekrarları kullanabilirdi. Tacko Fall veya Tremont Waters hala kadronun bir parçasıysa, Summer Celtics için de oynayabilirler.

READ  Payton Pritchard ve Robert Williams: Ham bir ikilinin ortaya çıkması

· Eylül Sonu – 2021 NBA Eğitim Kampı başlıyor: Bu resmi değil, ancak NBA, NBPA ve yayın ortakları 2021-22 sezonunun normal takvime mümkün olduğunca yakın olmasını istedikleri konusunda hemfikirdiler. Bu, kampların muhtemelen Eylül ayının sonunda başlayacağı ve kısa bir süre sonra sezon öncesi maçların başlayacağı anlamına geliyor.

· 2021-22 sezonunun başlangıcından önce herhangi bir zamanda – Robert Williams için Çaylak Ölçeği sözleşme uzatma son tarihi: Boston, gelecek sezonun açılış gecesinden önce herhangi bir noktada yetenekli, ancak sık sık sakatlanan uzun oyuncusu için sözleşme uzatma konusunda anlaşmaya varabilir. Bu Brad Stevens’ın ilk uzatma görüşmesi olacak. Danny Ainge, Jaylen Brown ve Jayson Tatum gibi maksimum adayların yanı sıra, takım dostu bir sayıda oyuncu bulma konusunda ustaydı. Stevens’ın Williams ile müzakerelere nasıl yaklaştığı, kadro oluşturmaya nasıl öncelik vereceği konusunda bir ipucu olabilir.

· 31 Ekim – Çaylak Ölçeği oyuncuları için 2022-23 takım seçeneğini almak için son tarih: Celtics için bu, Romeo Langford ve Grant Williams için dördüncü yıl takım seçeneklerini ve Aaron Nesmith ve Payton Pritchard için üçüncü yıl seçeneklerini içerecek.

· Ekim Sonu – 2021-22 NBA sezonu başlıyor: Yukarıdakiler gibi, bu henüz resmi değil, ancak sezonun Ekim ayı sonlarında sona ermesi muhtemel. Bu, NBA’i normal Ekim-Haziran takvimine geri döndürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir