Tenis

Novak Djokovic kazanan bir kurumdur

Antrenör Goran Ivanisevic: Novak Djokovic kazanan bir kurumdur

Antrenör Goran Ivaniseviç Novak Djokoviç’i “kazanan kurum” olarak nitelendirerek, Sırp’ın her zaman daha iyi olmak için çabaladığını belirtti. Djokovic, Avustralya Açık’ta 18. Grand Slam şampiyonluğunu kazanmadan önce Sırbistan’ı ATP Kupası finaline götürerek bu sezona güçlü bir başlangıç ​​yaptı.

Yakın zamanda dünyanın 1 numara olarak geçirdiği haftalarda en çok rekoru kıran Djokovic, şimdi tüm zamanların Grand Slam rekorunun peşinde. Ivanisevic, “Sadece Novak Djokovic ile bugünün iyi olduğunu düşünüyorum” dedi. “Yarın artık iyi değil, daha iyi olmalı.

“Her gün daha iyi olmalı, her gün gelişmek zorundasın, bunun seni daha iyi bir koç olmak için daha iyi olmaya ittiğini bilmelisin ve sadece seni tanıyorsun ve sonuçları bildiğin sonuçları görüyorsun. Ama bu kolay değil.

Çok fazla iniş çıkış, çok fazla baskı, çünkü bir final yeterince iyi değil. “Real Madrid futbol kulübüne koçluk yaptığınızı söylemek gibi, bilirsiniz, iki maç kaybedersiniz ve sizi gitmeye teşvik ederler.

Seni kovmak istiyorlar. “Demek artık kurum, o sadece rekorlar, rekorlar, kazan, kazan ve bu çok baskı, ama baskı olmadan hayat sıkıcı”.

Djokovic geçtiğimiz günlerde Janko Tipsareviç tarafından övüldü

Tipsarevic Double Bagel podcast’inde “Novak saha dışında inanılmaz derecede mütevazı.” Dedi.

Muhtemelen, şimdiye kadar karşılaşabileceğiniz en maddi olmayan insan olan bu boydan bahsediyordur. Normalde kuşaksal zenginlik yarattığınız zamanki gibi, bu tür insanlar değişme eğilimindedir. Novak, onu tanıdığım andan bu noktaya kadar hiçbir şey değiştirmedi ”[He is] kesinlikle tanıdığım en maddi olmayan kişi. Her zaman herkese, özellikle de Sırbistan’a ve takım arkadaşlarına yardım etmeye çalışan büyük kalpli bir adam.

READ  Novak Djokovic, oyuncuların sezona devam etmek istemeyebileceğini söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir