Tenis

Rafael Nadal’ın amcası Toni, Felix Auger-Aliassime ile toprak üzerinde çalışacak

Rafael Nadal'ın amcası Toni, Felix Auger-Aliassime ile toprak üzerinde çalışacak

Dünya no. 22 Felix Auger-Aliassime (Miami puanlarını kaybettikten sonra bu hafta ilk 20’den ayrıldı), Monte Carlo’nun önünde antrenör kadrosunda yeni adını duyurdu. Genç Kanadalı, Rafael Nadal’ın amcası Toni ile Monte Carlo, Madrid ve Roland Garros’ta çalışacak ve ünlü koç, Rafa ile seyahat etmeyi bıraktığı 2017’den bu yana ilk kez harekete geçecek.

Son birkaç yıldır, Toni, Nadal’ın Mallorca’daki tenis kompleksiyle ilgileniyor, yeni yıldızlarla çalışıyor ve ATP 250 Mallorca Open turnuva direktörü olarak görev yapıyor. Dört yıl sonra, Toni koç olarak geri döner, Felix ile Monte Carlo’ya seyahat eder ve oyununu ve sıralama pozisyonunu iyileştirmeye çalışır.

Geçen Kasım ayında Auger-Aliassime, Manacor’a seyahat edeceğini ve Aralık ayında Rafa ile antrenman yapacağını duyurdu.Antrenman seansları sırasında onun yanında olan Rafa ve amcası ile harika vakit geçirdi. Toni’nin bilgisinden etkilenen Felix, bu baharda onunla birkaç kez çalışacak ve şimdiye kadar ulaştığı yedi finalin hepsini kaybettikten sonra kayda değer zaferler ve ilk ATP unvanını arayacak!

Yeni meydan okuması hakkında konuşan Toni, hala yeğeni için çalıştığını ve Rafa ve Felix’in sahada buluşması durumunda orada olmayacağını söyledi.

Toni Nadal, bu baharda Felix Auger-Aliassime ile birlikte çalışacak.

Montreal doğumlu oyuncu 2020’de bir etki yaratamadı ve sezonu 23 galibiyet ve 19 mağlubiyetin ardından girdiği aynı pozisyonda bitirdi.

Auger-Aliassime, Adelaide yarı finaline ulaşmadan önce ATP Kupası’nda üç ağır kayıp yaşadı. Felix’in ilk kayda değer sonucu Şubat ayında Rotterdam’da finale yükseldi ve düz setlerde Gael Monfils’e yenildi.

Bir hafta sonra, Kanadalı Marsilya’da bir başka salon finalinde Stefanos Tsitsipas tarafından mağlup edildi ve hala ilk ATP tacını bekliyordu. Felix, ABD Açık’ta üç galibiyet elde etti, son 16’da Dominic Thiem’e yenildi ve Roma, Hamburg ve Roland Garros’ta korkunç bir kil vuruşuyla bu baharı iyileştirmek isteyen bir maçı zar zor kazandı.

READ  ERKEKLER ARASINDA KAZANAN KIZ SHILOH!

Altıncı ATP finalinde yarışan Felix, Köln’de Alexander Zverev’e altıncı yenilgiye uğradı ve bir hafta sonra aynı yerde geri dönerek yarı finale yükseldi. Kanadalı sporcu, sezonu art arda dört mağlubiyetle tamamladı, üst üste ikinci kez yılı ilk 20’de kapatma şansını kaçırdı ve 2021’de daha iyi bir koşu umuyor.

Genç, Melbourne’da yedi maç kazandı, yedinci ATP finalini kaybetti ve Avustralya Açık’ta beş sette Aslan Karatsev’e düşerek avantaj elde etmek için iki set boşa harcadı. Toni Nadal, “Rafa ile yüzleşirsek, kutuların hiçbirinde olmayacağım. Ben hala Akademi direktörüyüm; hala onun amcasıyım ve onun için çalışıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir