Basketbol

Rapor: Brad Stevens, Boston Celtics koçu olarak yerini alacak kişiyi aramaya başladı

ESPN’den Adrian Wojnarowski, Brad Stevens’ın Boston Celtics açık baş antrenör pozisyonu için NBA’deki birkaç yardımcı antrenörle röportaj yapma izni aldığını bildirdi:

Birkaç rapora göre, Stevens eski koçluk ekibinden dahili adaylarla görüşmeleri zaten tamamladı. Bu liste Jay Larranaga, Jerome Allen, Joe Mazzulla ve Scott Morrison’ı içerir.

Şimdi, Stevens, çokça düşünülmüş yardımcı antrenörler listesine döndü. Listenin başında eski Celtics oyuncusu Chauncey Billups var. 1997’de Boston, Billups’ı genel klasmanda üçüncü sırada hazırladı. Çaylak sezonunun ortasında takıma takas edildi. Toronto Raptorları. Billups bir oyuncu olarak emekli olduktan sonra, birkaç ön büro ve koçluk işiyle bağlantılıydı. Şu anda LA Clippers’ta Ty Lue’da yardımcı antrenör olarak görev yapıyor.

Darvin Ham, 8 yıllık NBA kariyerinin ardından 2005 yılında futbolu bıraktı. Şu anda Mike Budenholzer’in yardımcı antrenörü. Milwaukee Doları.

Charles Lee de Bucks kadrosunda. Oyunculuk kariyeri nispeten kısaydı, ancak asistanlık derecelerini oldukça hızlı bir şekilde yükseltti.

Jamahl Mosley, geçtiğimiz birkaç yıl içinde Rick Carlisle ile birlikte çalıştığı birçok açılışla ilişkilendirildi. Dallas Mavericks. Yakın gelecekte ilk baş koçluk fırsatını yakalaması bekleniyor.

Ime Udoka, 2012’de futbolu bıraktı ve ilk olarak Gregg Popovich’in San Antonio’daki kadrosunda öne çıktı. Şu anda birinci sınıf koçu Steve Nash’in asistan koçudur. Brooklyn Ağları.

Bu beş aday ve Boston asistanları, Celtics açılışıyla bağlantılı 20-25 isimlik bir havuzun parçasını oluşturuyor. Stevens’ın yedek oyuncu için geniş bir ağ oluşturması bekleniyor. Bu ilk rapor tüm yardımcı antrenörleri içeriyor, ancak Stevens’ın bazı eski antrenörleri de dikkate alması bekleniyor.

READ  Celtics'in takım uçağı San Antonio'ya doğru yola çıktı

Şu anda Boston, Indiana Pacers, Orlando Büyüsü ve Portland Trail Blazers açık baş antrenör işleri ile. Magic yeniden yapılanmaya başlarken, Pacers ve Trail Blazers’ın 2021-22’de playofflar için rekabet etmesi bekleniyor. Bu noktada Indiana, Orlando ve Portland’ın açılışları için kimlerle röportaj yaptığı bilinmiyor.

Stevens’ın, mevcut teknik direktörlerin görevden alınıp alınmadığını görmek için playoffların daha da ilerlemesini bekleyebileceği söylendi. Boston, genç All-Star’lar Jayson Tatum ve Jaylen Brown’ın varlığı nedeniyle NBA çevresinde çekici bir iş olarak görülüyor. Her iki oyuncu da uzun vadeli sözleşme imzaladı, bu da yeni bir antrenöre kadrosunun tepesinde bir miktar acil istikrar sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir