Tenis

Roger Federer, kötü bir Major koşunun ardından

Kötü bir Major koşusunun ardından Roger Federer - 'Kendime güvenmiyorum, daha fazla eşleşmeye ihtiyacım var'

ABD Açık 2002’nin ilk turunda Roger Federer, dünya no. 157 Jiri Vanek 6-1, 6-3 4-6, 7-5 iki saatten biraz fazla bir sürede, Haziran ayındaki s-Hertogenbosch’tan sonra sadece ikinci zaferini kazandı. Dünya no. 13, son birkaç ayda Roland Garros, Wimbledon, Toronto ve Cincinnati’de erken kayıplara uğradı ve ilk koçu ve arkadaşı Peter Carter’ın trajik ölümüyle uğraşarak zemini tamamen kaybetti.

Zafere rağmen, İsviçreli performansından memnun değildi, bacaklarındaki güven eksikliğinden ve maçlardan bahsetti, ancak sonraki turlarda seviyesini yükseltmeyi umuyordu. Federer, dönüşte üç ara verdi ve 15 fırsattan yedisini dönüştürerek, anlaşmayı imzalamak ve ikinci tura ilerlemek için dördüncü setin kapanış aşamalarında geç bir mola vererek Avustralya Açık’tan bu yana ilk Major galibiyetini aldı.

“Şu anda yardımcı olan tek şey birkaç maç kazanmak çünkü son zamanlarda hiç kazanmıyorum. Arada çok fazla pratik yapmamıza rağmen karşılaşmaları özlüyorum. Tüm zaman boyunca pratik yapmaktan sıkılıyorsunuz çünkü oraya gidip maç oynamak ve rekabet etmek istiyorsun.

Roger Federer, ABD Açık 2002’de kazanan bir başlangıç ​​yaptı.

Şu anda bu biraz eksik; New York’ta bunlardan birkaç tane daha almayı çok isterim; beni daha mutlu ederdi. Hâlâ kendimi iyi hissetmiyorum, ancak ikinci tura nasıl ilerlediğimden memnun olmalıyım.

Kendimi pek iyi hissetmediğim için bu maçta pek olumlu görmüyorum; umarım daha iyi olur. Geç ara iyi hissettirdi; güven için iyi yapıyor. Sürekli gidip geliyorduk. Daha fazla topu oyuna sokmaya ve güvenli atışlar yapmaya çalıştım, ancak bu her zaman iyi değil, özellikle de mola şansını kaçırırsanız veya kırılırsanız.

Sert vurmak ve içeri girmesini ummak kolay değil. Ayrıca ayak hareketlerim eskisi gibi doğru değil; bu güven ile ilgilidir. Kazandığınızda daha kolay; mola verdiniz ve sonraki oyunlarda da geri dönüşte biraz daha rahatlayabilirsiniz, bazı farklı şeyler deneyebilirsiniz.

READ  David Goffin, şampiyonluk kuraklığına son vermek için Roberto Bautista Agut'u düşürdü

Ara verdiğinizde farklı bir şey; geri gelmek zorundasın ve denemek için zaman yok. Her zaman aşağıdayken zihninde daha zor. Şu anda herkese dikkat etmeliyim ve biraz dikkatliyim ki bu birkaç kötü aydan sonra normaldir.

Umarım Michael Chang’a karşı iyi bir maç olur ve en başından itibaren iyi oynayabilirim, “dedi Roger Federer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir