Tenis

Tiger Woods, Masters’ın paramparça rüyası

Tiger Woods, Masters'ın paramparça rüyası

İlk olarak 1997’de 21 yaş 3 aylıkken The Masters of Golf’ü kazandı. Tiger Woods’un Augusta’daki (Georgia, ABD) bu başarısı, 1975’te Wimbledon’daki Artur Ashe’nin, kilit olaylar bağlamında kendini bu farklı disiplinlere yerleştiren ilk siyah oyuncularla karşılaştırıldı.

Tiger Woods, Ustalar

Daha sonra, 2001-2002’de, yeşil tapınaktaki Kaliforniyalı, Augusta’da üçlüyü onaylayan ardışık başarılar serisini imzaladı. 2005 yılında “The Big Cat”, 14 yıllık bir oruçtan önce yarışmada 4 istismara yol açtı.

Ancak 2019’da, pek çok yeşil skandaldan, arka operasyonlardan, düşmelerden ve tırmanışlardan sonra, Woods kariyerinin en büyük başarılarından birine imza attı. 83. baskısında ABD şampiyonu 15 / o Major turnuvasını kazandı ve bu da ona cumhurbaşkanlığı özgürlük madalyası kazandı.

Kaliforniyalı, Ustaların kararlaştırıldığı “Amin Köşesi” ndeki suda zafer hayalleri sona eren Francesco Molinari’nin son çöküşünden yararlandı. Tiger Woods bu yıl, yeni bir sırt ameliyatının ardından, rekabette rekortmen Jack Nicklaus’u 6 galibiyetle eşitlemeyi hayal etti.

Ancak ciddi bir araba kazası, gösterinin kahramanları arasında olmasına izin vermeyecektir. Tiger Woods, 15 büyük şampiyonluk kazanmadan önce, 1996 NCAA turnuvasında Stanford’u temsil ederken bireysel ulusal şampiyondu.

Ayrıca, son ikisi okula kaydolduğunda gelen üç düz ABD Amatör unvanı kazandı. İki hafta önce, 15’in en büyük şampiyonu eve döndüğünü ve iyileşmeye devam ettiğini duyurdu. “Eve döndüğümü ve iyileşmeme devam ettiğimi bildirmekten mutluluk duyuyorum.

Geçtiğimiz haftalarda aldığım destek ve teşvik için çok müteşekkirim ”. Cumartesi gecesi, kazasından sonra kamuoyuna ikinci açıklamasını yaptı. Bir playoffta Augusta Ulusal Kadın Amatörlerinden biri olan Tsubasa Kajitani’yi tebrik etti.

Woods, “@anwagolf’u inanılmaz bir playoff finaliyle kazandığı için Tsubasa Kajitani’yi tebrik ediyoruz. Özel anın tadını çıkarın ve yarın @ DriveChipPutt’ta tüm çocuklara iyi şanslar”, dedi.

READ  Eski Top 10, 'Roger Federer'in 2018'de kil üzerinde oynamadığı yıl ...' diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir