Arsenal, İspanyol forvet transferini kaçıracak

Haberler » Premier Lig haberleri » Arsenal haberleri

Arsenal, İspanyol forvet transferini kaçıracak

Arsenal, Raul de Tomas’ı kadrosuna katmayacak
Futbol Transfer Merkezi


Espanyol başkanı Jose Maria Duran, kulübün Raul de Tomas için Gunners ile pazarlık yapmayacağını açıkça belirtti.

Kuzey Londra devleri, bu geceki son teslim tarihinden önce yeni bir forvet arıyor, ancak bu arayışta hayal kırıklığına uğramaya hazır görünüyorlar.

De Tomas son günlerde radarlarındaydı, ancak kontratındaki 75 milyon avroluk serbest kalma maddesini tetiklemedikçe satılmayacak.

Duran, Esport3’e şunları söyledi: “Arsenal, Raul de Tomas’ı aradı ama biz konuşmak bile istemedik. Onu şimdi asla bırakmayacağız. Serbest kalma bedeli 75 milyon euro.”

27 yaşındaki oyuncu, bu sezon Espanyol için etkileyici bir form yakaladı ve İspanya La Liga’da 12 gol attı. Karim Benzema daha iyi geçti.

Gunners, yaza kadar onu bir boşluk durdurma seçeneği olarak imzalamayı umuyordu, ancak Espanyol’un hizmetleri için daha düşük bir fiyat üzerinde pazarlık yapma planı yok.

Satın alma maddesi bu gece tetiklenirse, Espanyol’a La Liga kurallarına göre ligden yeni bir oyuncuyla sözleşme imzalaması için bir ay süre verilecek.

Gunners’ın, uluslararası ilk çıkışını kampanyanın başlarında yapan İspanyol için bu kadar büyük bir harcama yapması pek olası değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Tielemans veya Neves imza attı, Isak anlaşması yok – Arsenal’in en iyi ve en kötü transfer son günü
Next post Ülkedeki en iyi şut engelleyicileri analiz ettik. İşte onların savurduğu *sandığımız* şutların kaç puan değerinde olduğu.