ATP: Alexander Zverev, Dominic Thiem’de depresyonun yerini tespit ediyor

ABD Açık Çeyrek Finalisti Alexander Zverev depresyonla ilgili ifadelerin yer aldığı bir podcast’te bırakıldı Dominic Thiems oturun ve dikkat edin İki arkadaşın artık konuşması gerekiyor.

kaydeden Stefan Bergman

son düzenleme tarihi: 06.09.2023, 16:28

© Getty Images

Alexander Zverev ve Dominic Thiem arasında konuşmaya ihtiyaç olmalı

Dominic Thiem kesinlikle kolay bir dönem geçirmedi: 2020’deki ABD Açık zaferinin ardından Avusturya’nın bir numarası için hava kısa süreliğine kesildi. Ancak kendinize karşı dürüstseniz, bu olguyu kendi bakış açınızdan da bileceksiniz; büyük bir hedefe ulaştıktan sonra, daha sonraki görevlere hazır olabilmek için öncelikle düşünce ve duyguların yeniden düzenlenmesi gerekir.

Yanlış zamanda, Aşağı Avusturyalı’nın çok (ve ne yazık ki) övülen bilek sakatlığı meydana geldi ve şu anda 30 yaşında olan oyuncuyu fiziksel olarak tamamen yoldan çıkardı. Ancak: Kitzbühel finaline giriş ve ABD Açık’ın ilk turundaki güçlü performansıyla Avusturyalı büyük şampiyon, işlerin yeniden kötüye gittiğini kanıtladı. Şakacı, fiziksel ve zihinsel olarak.

Bu bir podcast’te aranacak bir şey mi?

Alman arkadaşı Alexander Zverev’in Toni Kroos’un “Einfach mal Luppen” adlı podcast’inde ciddi sakatlıkların ardından geri dönüş konusunda şu açıklamaları yapması daha da şaşırtıcı: “En büyük fark, Dominic’in sakatlanmadan önce başka sorunları olmasıydı. [..] Dominic’in temelde depresyonu vardı ve bunu açıkça ve dürüstçe söyledi. Vücudu artık o atletik performans aşamasında olmadığı için sakatlandı.”

Almanya’nın bir numarası “yarı depresyon” ile ne demek istiyorsa (her psikolog böyle bir terimden gerçekten mutsuz olacaktır), podcast formatında böylesine kişisel bir konuyu neyin kaybettiği en azından tartışmaya açık. Özellikle hitap edilen kişi böyle bir ifadeyi tekrarlayabilecek kadar aynı stüdyoda olmadığı için.

Yönetici ve erkek kardeş Moritz rahatsız oldu

Dolayısıyla yönetici ve erkek kardeş Moritz’in Çarşamba günü günlük Kurier gazetesine rahatsız edici bir açıklama yaptığını söylemeye gerek yok: “Ama bu zaten sizin tarafınızdan 1000 kez soruldu ve Dominic tarafından açıklandı, sanırım Dominic öyle olmadığını yeterince sık yanıtladı.” Aynen öyle ve durumu açıkladım, böylece tekrar bu konuya girmene gerek kalmayacak.” (aynen böyle)

İster bilinçli ister bilinçsiz olsun, Alexander Zverev bu açıklamasıyla Avusturyalı arkadaşına gerçek bir kötülük yaptı. İkisi arasında bir konuşmanın zamanı gelmiş olmalı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

Bildirimleri etkinleştirin:

Thiem Dominic
Zverev İskender

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Chelsea, Man Utd’lu hücum oyuncusunu kadrosuna katmayı düşünüyor
Next post Açıklama, Todd Boehly’nin büyük parayla anlaşma yapmayı planladığı Chelsea forma sponsoru görüşmelerinin ‘doğrulanması’ sırasında yapıldı