Arthur Okonkwo, Gabriel Martinelli’nin Mikel Arteta’nın yeni Arsenal rolüne hazır olduğunu doğruladı – Chris Davison

Arsenal, sezonun sonunda ek ateş gücüne umutsuzca ihtiyaç duyacak, ancak şükürler olsun ki Mikel Arteta ve teknik direktör Edu, Alexandre Lacazette ve Eddie Nketiah tarafından bırakılan boşlukları doldurmak için şimdiden bir plana sahipler.

Her iki forvet de Haziran ayında sözleşmeleri sona erdiğinde Pierre-Emerick Aubameyang’ı çıkış kapısından dışarı çıkaracak ve potansiyel olarak Folarin Balogun’u ilk takım kadrosunda kalan tek santrafor olarak bırakacak.

futbol.london Manchester City’den Gabriel Jesus ve AS Roma’dan Tammy Abraham’ın Gunners’ın kısa listesindeki oyuncular arasında olduğunu anlıyor.

DAHA FAZLA OKU: Gabriel Martinelli, Mikel Arteta’nın hücum çözümü ipucunu bırakmasıyla yeni Arsenal rolüne hazırlanıyor

Önümüzdeki aylarda bir veya iki yeni forvetin gelmesi gerekeceğinden şüphe yok. Arsenal yakında kendilerini Avrupa rekabetinde bulabilir ve yeni Premier Lig oyuncu değişikliği kuralları sadece gelecek sezon derinlemesine güçlü olmanın önemini yineliyor.

Ancak Gabriel Martinelli, Arteta’nın ileriye doğru hareket ederken ekstra desteğe ihtiyaç duyması durumunda neden ek bir forvet seçeneği olabileceğini göstermeye devam ediyor. münhasıran konuşmak HEDEFArsenal kalecisi Arthur Okonkwo, Brezilyalıyı antrenmandaki en iyi bitiricilerden biri olarak seçti.

20 yaşındaki kanat oyuncusu son birkaç aydır daha merkezi bir rol için antrenman yaptı. futbol.london anlıyor ve Okonkwo’nun iddiası, gelecekte forvet olarak çalışacağı fikrini destekliyor. Martinelli, yıldırım hızında bir tempoya ve bitmeyen bir enerjiye sahip olmasının yanı sıra, bu sezon iyileşmiş gibi görünen baskı altındayken kale önünde soğukkanlılığını sık sık sergiledi.

Orta sahada başarılı olmak için tüm ana bileşenlere sahip olmasına rağmen, Martinelli, doğruladığı gibi hala geniş oynamayı tercih ediyor. globo espor geçen ay. Yanlarda, özellikle sol tarafta oynamayı tercih ederim” dedi. “Bitirme şansıyla sahaya ulaşmayı seviyorum, bu yüzden top soldaysa gol atmak için iyi bir pozisyonda olacağım. Sağ kanatta da oynayabilirim ama favori pozisyonum sol kanatta.” , sızmak ve hedefe mümkün olduğunca yakın olmak.”

Arteta ise daha önce genç oyuncu için başka planlara dair ipuçları vererek ön saflarda sunduğu kalitenin altını çizdi. “Gabi farklı bir pozisyonda oynuyor çünkü Auba son birkaç ayında 9’dan daha fazla oynadı. Kesinlikle gol atma ve son üçte bir tehdit oluşturma kapasitesine sahip. Katkısı ve oyunu olağanüstüydü.”

Bu sezon şu ana kadar beş gol ve dört asist yapan Martinelli, geçtiğimiz günlerde Brezilya milli takımına ilk üst düzey çağrısını aldıktan sonra Arsenal için gösterdiği etkileyici performansların ödüllerini topluyor. Katar 2022.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post BIDI BADU SIGG ile tanışıyor: “Seksi Mahkemeler için Dolum”
Next post Arsenal, Brezilyalı yıldız için 35 milyon sterlinlik teklif mi aldı?