Edu, menajer tarafından onaylanan 29 milyon sterlinlik kararla Arsenal’in büyük yaz transferini güvence altına almaya hazırlanıyor

Arsenal, Lucas Torriera’nın Fiorentina’ya kalıcı bir geçiş yapacak gibi görünmesiyle büyük bir yaz rüzgarını güvence altına almak için sıraya girebilir.

Uruguaylı orta saha oyuncusu, bu sezonun başlarında bir sezonluk kiralık olarak Serie A takımına katıldı ve o zamandan beri etkiledi.

La Viola formasıyla çıktığı tüm müsabakalarda 21 maçta forma giydi ve 23 maçta forma giydi. 26 yaşındaki oyuncu bu süre içinde iki gol kaydetti ve orta sahanın kalbindeki gösterileri bolca övgü topladı.

Performansları, evlat edinen işverenlerini kesinlikle tatmin etti ve anlaşmaya eklenen kalıcı seçeneği etkinleştirmeye karar verdikleri öne sürüldü.

Buna göre Mundo Deportivoonu tutmak istiyorlar ve hizmetlerini kalıcı bir anlaşmayla güvence altına almak için 15 milyon € (12,5 milyon £) ödemeye hazırlar.

Bu değerlendirmenin bir hamlesi, Arsenal’in 2018’de Torreira için Sampdoria’ya 26 milyon £ ödediği bildirilen Arsenal’i kaybedecek, ancak onlara 2022/23 sezonu öncesinde harcamak için hayati fonlar sağlayacak.

Anlaşma sağlanmadan önce gidilecek bir yol var gibi görünse de Uruguaylı menajer Pablo Bentancur, müvekkilinin Stadio Artemio Franchi’de kalacağına dair bu inancı doğruladı.

Torreira, Fiorentina’nın kalıcı olarak imzalamayı beklediği tek oyuncu değil.

Ayrıca İspanyol bek Alvaro Odriozola’nın kalıcı olarak imzalanması konusunda Real Madrid ile müzakereleri başlatmayı planladıkları da ileri sürüldü.

20 milyon Euro’luk (16,6 milyon pound) bir ücretin İspanyol devlerini satmaya ikna etmek için yeterli olduğu ve Torreira için herhangi bir anlaşma ile birleştirildiğinde Serie A kulübünden 29 milyon poundluk önemli bir ücreti temsil edeceği düşünülüyor.

Ancak, Sırbistan’ın Fiorentina’ya Ocak ayında Juventus’a taşınmasıyla büyük bir meblağ sağlamasıyla, eski Arsenal transfer hedefi Dusan Vlahovic’in çabalarına ironik bir şekilde yardım ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Tenis-Weltranglisten: Carlos Alcaraz knackt erstmals Top 20
Next post Chelsea Salı günü Arsenal hedefini izleyecek