Petr Cech, sıkı Roman Abramovich yaptırımları arasında Chelsea taraftarlarına duygusal mesaj gönderdi

Petr Cech, Chelsea’nin şu anda ‘gündüz’ çalıştığını ve kulübün taraftarlarına ve potansiyel alıcılara ateşli bir mesaj göndermeden önce hayatta kalma garantisi olmadığını söyledi.

Şu anda kulübün teknik ve performans danışmanlarından biri olarak görev yapan efsanevi kaleci, Pazar günü Newcastle ile Blues’un Premier Lig fikstürü öncesinde Sky Sports’a konuşuyordu.

Cech, Abramoviç’in geçen hafta kulübü satmaya karar vermesinden ve Perşembe günü yaptırım uygulanmasından bu yana Chelsea personelinin kamuoyu önünde konuşan en kıdemli üyesi.

Blues, maç bileti veya mal satamaz ve fiilen bir transfer yasağı altındadır, oyuncu sözleşmelerini satın alamaz, satamaz veya müzakere edemez.

Kulübün sponsorları da, mobil ağ sağlayıcısı ve resmi kulüp ortağı Three, yaptırımların açıklanmasından sonraki saatler içinde 40 milyon sterlinlik yıllık anlaşmalarını askıya almasıyla kulüpten uzaklaşmaya başladı.

Ayda yaklaşık 28 milyon sterlinlik bir maaş faturası ile, Chelsea’nin faturayı ödeyemezse yönetime girebileceği potansiyel bir senaryo var, ancak bu arada kulüp için yeni bir alıcı bulma süreci devam ediyor.

Perşembe günkü duyurudan bu yana Stamford Bridge’deki belirsizlik ve gerginlik elle tutulur hale geldi ve Cech, çile hakkında fikrini açıklayan ilk kıdemli seslerden biri.

Sky Sports’a verdiği demeçte, “Futbol kulübünde zor bir durum oldu çünkü çok fazla soru vardı ama çok fazla cevap yoktu” dedi.

“Kontrol edebileceğimiz şeylere odaklanmaya ve insanlarla çalışmaya, insanları desteklemeye ve birbirimize odaklanmaya, oyunları oynayabileceğimizden emin olmaya kararlıyız.

“Bu durum bizim elimizde olmadığı için gün be gün gittiğimizi itiraf etmeliyiz.

“Görüşmeler devam ediyor ve umarız sezonu bitirebileceğimiz bir şekilde çalışmayı deneyebiliriz.”

“Bu benim dahil olmadığım bir şey ama yönetim kurulu ve kulüpten insanlar her gün hükümetle mevcut lisans, nasıl çalışabileceğimiz ve sezonu denemek ve bitirmek için neler yapabileceğimiz hakkında konuşuyor. elimizden gelen en iyi yol.

“Kulüp için çalışan insanların maaşlarını kazanabilmelerini ve hayatlarını yaşayabilmelerini umuyoruz.”

Cech ayrıca kulübün potansiyel yeni alıcılarına bir mesaj gönderdi ve birkaç konsorsiyum ve kişinin Chelsea için teklif vermekle ilgilendikleri bildirildi.

Önde gelen adaylar arasında LA Dodgers’ın yarı sahibi Todd Boehly ve ortak bir teklifle İsviçreli milyarder Hansjorg Wyss ile Türk işadamı Mushin Bayrak, Chicago Cubs başkanı Thomas Ricketts ve İngiliz emlak geliştiricisi Nick Candy yer alıyor.

Cech, potansiyel taliplerine bir mesajı olup olmadığı sorulduğunda, “Chelsea Futbol Kulübü 170 yıllık bir geçmişe sahip ve açıkçası birçok başarıya imza attı” diye ekledi.

“Bu, kurulduğu günden bu yana kulüp için çalışan ve bu başarı yolculuğunda yer alan insanların sıkı çalışması ve özverisiyle geliyor.

“Elbette, insanların futbol camiasının son 19 yılını silmeye çalıştığını duyuyorum ama bu parayla ilgili değil, bu oyuncuların ve perde arkasındaki insanların kulübü başarılı kılmak için özveri ve sıkı çalışmasıyla ilgili.

“Bunu tüm kurallar, tüm finansal fair play ve elimizden gelen her şey dahilinde yaptık ve bu unutulmamalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Alexander Zverev şapka eine Rechnung zu begleichen · tenisnet.com
Next post Manchester United’ın gözü La Liga’nın golcüsü