Sadio Mane’nin transfer kararı, Edu – Bailey Keogh yönetimindeki Arsenal transfer penceresinin başarısını belirleyebilir

Arsenal’in gelecek sezon öncesinde bir forvet imzalama arayışı Liverpool tarafından engellenebilir. Bunun nedeni Sadio Mane’nin geleceğini çevreleyen belirsizlik.

Liverpool’daki geleceği sorulduğunda Mane, “Bu soruya Şampiyonlar Ligi finalinden sonra cevap vereceğim. Kalsam da kalmasam da Şampiyonlar Ligi’nden sonra söyleyeceğim” dedi.

Senegalli milli oyuncu Anfield’dan ayrılırsa, Kırmızılar onun yerine Arsenal’i tehdit edebilecek başka bir forvet almak isteyebilir. Gunners’ın da gelecek sezon için bir forvete ihtiyacı var ve her iki Premier Lig tarafı da kampanya boyunca aynı oyunculara bağlandı.

DAHA FAZLA OKU:Robert Lewandowski transfer kararı, Mikel Arteta’nın hayalindeki 67 milyon sterlinlik Arsenal forvet paketini yaratıyor

Gunners, yaz aylarında bir forvete umutsuzca ihtiyaç duyacak. Alexandre Lacazette’in sözleşmesinin sona ermesi nedeniyle muhtemelen ayrılması, Mikel Arteta’yı gelecek sezon için forvet seçenekleri için inanılmaz derecede kısa bırakacak.

Eddie Nketiah ve Folarin Balogun, her iki oyuncu da normal bir başlangıç ​​yaptıkları tam bir Premier Lig sezonuna katlanmamış olmalarına rağmen İspanyol’un seçenekleri olabilir. Ve bu bile – beklendiği gibi – Nketiah önümüzdeki haftalarda yeni bir anlaşma imzalarsa. Topçuların ileri departmanda güçlendirilmesi ihtiyacını vurgular.

Sezonun başlarında, Fransız haber kaynağı Le10 Spor Kırmızıların olası bir teklif öncesinde Lille ve Kanada forveti Jonathan David’i izlemeye devam ettiğini bildirdi. Gunners ile yakından bağlantılı bir oyuncuydu.

Arsenal genç forvetin uzun süredir hayranı ve ona olan ilgileri, 2020’de Lille’e katılmadan önce Gent ile Belçika’da geçirdiği zamana dayanıyor.

Genç oyuncu yaz aylarında transfer için müsait olacak ve bildirildiğine göre 47 milyon sterlinlik bir transfer ücreti karşılığında. David’in menajeri Nick Mavromaras, Radio Canada’ya yaptığı açıklamada, “Bizim için amaç, sezonu Lille’de bitirmek, ancak birkaç nedenden dolayı bu sezon Lille’deki son sezonu olacak” dedi.

Kanadalı forvetin kulüp ve uluslararası düzeyde takımlarını şaşırtıcı bir başarıya götürme konusundaki başarıları Arteta’ya kesinlikle çekici gelebilir. Özellikle onun için bir pazarlık olduğunu kanıtlayabilecek 47 milyon sterlinlik fiyat etiketi ile.

Ancak, Liverpool’un Mane’nin yerine geçmek için gitmeyi tercih ettiği oyuncuysa, bir anlaşma zor olabilir. Liverpool, son kupa başarısı ve Şampiyonlar Ligi’nde olmanın çekiciliği nedeniyle daha çekici bir yer olacak.

Arteta’nın hücum seçeneklerini iyileştirmeye çalıştığı için Gunners, piyasadaki diğer forvetlerle de bağlantılı. Mane muhtemelen yaz aylarında ayrılırken, kuzey Londra tarafı forvet pazarında tehlikeli bir rakibe sahip olabilir ve Liverpool da hücum seçeneklerini geliştirmek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Medvedev, Ruud ohne Satzverlust weiter · tenisnet.com
Next post Man Utd hala Hollandalı orta saha oyuncusunu imzalamak için bastırıyor