Arsenal’in kendi ‘Cafu’su, Takehiro Tomiyasu savaşı öncesinde Mikel Arteta tarafından belirlenen sezon öncesi testle karşı karşıya – Tom Canton

Sezon öncesi, oyuncuların ilk takıma girme ve bir başlangıç ​​yeri için mücadele etme fırsatıdır. Genellikle genç oyuncuların Arsenal kariyerlerini kazanabilecekleri veya kırabilecekleri bir zamandır.

Arsenal için bu sezon gençliğe çok fazla odaklanıldı. Charlie Patino gibi oyunculara üst düzey takımla dakikalar verilirken ve Mikel Arteta genç yeteneklere üst düzey bir maç günü deneyimine katılma şansı veriyor.

Bununla birlikte, bazı oyuncular kiralık olarak gönderildi ve üst kademede zaten gelişen yeni sezondan önce geri dönecekler. Kulüple deplasmanda oynarken özellikle bir isim öne çıktı.

DAHA FAZLA OKUYUN: Mikel Arteta’nın William Saliba planı, Arsenal’in Londra’ya dönüşü için Fransız setiyle karşılığını verdi

Brooke Norton-Cuffy Lincoln’e kiralık olarak katıldı ve hemen parladı. O kadar etkiledi ki hızla ‘Brooke Norton-Cafu’ olarak adlandırılan kiralık kulübünün hücum potansiyelini önemli ölçüde geliştirmesine yardımcı olan mükemmel hücum gösterileri sayesinde.

Teknik direktör Michael Appleton, 18 yaşındaki oyuncunun Arsenal’in müdavimi olacağını güvenle söyleyebileceğini iddia edecek kadar ileri gitti. Özellikle kendisi için geliştirebileceği alanlar olduğunu hissettiğinin altını çizdi.

Arsenal’in beni arayıp ‘bunu ne için söyledin?’ demesini istemiyorum. Ama perde arkasından söylüyorum, bence düzenli olarak Arsenal’in ilk takımında oynayacak. Birkaç yıl için olmayabilir ama kesinlikle olacak.

“Önümüzdeki birkaç maçta ilerlemesini sürdürmesini umuyorum. Ona yardım edebileceğimi düşündüğüm bir iki şey var ama Arsenal’e döndüğünde çok daha iyi olacak.”

Mikel Arteta’nın Temmuz ayı sonlarında Sevilla ile bir çatışma için Birleşik Arap Emirlikleri’ne dönmeden önce planladığı Amerika Birleşik Devletleri gezisi var. Norton-Cuffy İspanyol teknik direktörü etkiledi, futbol.london anlıyor ve yeni bir anlaşmanın imzalanması bekleniyor atletik.

Bir yer için Takehiro Tomiyasu ve Cedric Soares ile rekabet edecek. Arsenal’in kulüpte mutlu olan Cedric ile yeni bir sağ bek imzalaması pek olası değilfutbol.london anlar.

Bununla birlikte, bu, Norton-Cuffy’nin bu yaz rekabet etmesinin yolunu açtığını söyledi. Ayrıca, gelecek sezon Avrupa Ligi’ne katılma hakkı elde ettikten sonra, kalması durumunda grup maçları şeklinde daha büyük fırsatlar olacak.

Alternatif, büyük olasılıkla yukarıdaki bir düzeyde başka bir kredi anlaşması yapmaktır. Şampiyonaya adım atmak, hatta daha düşük seviyede bir Premier Lig ekibi, Norton-Cuffy’ye Arsenal’de elde edebileceğinden daha fazla oynama şansı verecekti.

Bununla birlikte, Tomiyasu ve Cedric’in Premier Lig kaliteli oyuncularıyla savaşma fırsatı, zevk alacağı kesin bir test olacak. Hem genç hem de kulübü için gelecek parlak görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Alexander Zverev gegen Sebastian Baez Satzrückstand’ı taklit ediyor · tenisnet.com
Next post Chelsea, 35 gol Bundesliga yıldızını imzalamakla ilgileniyor