Kohlmann, Zverev, Altmaier, Hanfmann, Krawietz ve Pütz’ü aday gösterdi Tennisnet.com

Alexander Zverev ile Davis Kupası’ndaki Alman tenisçiler dünya grubundan düşmeyi önlemek istiyor. 16-17 Eylül tarihlerinde oynanacak maç ServusTV’den canlı yayınlanacak.

SID’ye göre

son düzenleme: 09/04/2023, 17:03

Alexander Zverev ve takım patronu Michael Kohlmann, Avustralya 2028'deki Davis Kupası'nda

© Jürgen Hasenkopf

Alexander Zverev ve takım patronu Michael Kohlmann, Avustralya 2028’deki Davis Kupası’nda

26 yaşındaki Olimpiyat şampiyonu, Alman Tenis Birliği’nin (DTB) Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, 16 ve 17 Eylül’de Mostar’da oynanacak Bosna-Hersek maçı için takım patronu Michael Kohlmann’ın kadrosunda yer alacak. Ekipte Zverev’in yanı sıra Daniel Altmaier, Yannick Hanfmann ve çift uzmanlar Tim Pütz ve Kevin Krawietz de yer alıyor.

Kohlmann takımyıldızı, Bosna-Hersek engelini aşacak, “Aday gösterilen beş oyuncunun tümü Avrupa toprak kort sezonunda güçlü performanslar sergiledi ve açık ara en iyiyi oynadı. Bu nedenle bu takımla çok iyi bir konumdayız” dedi. Jan-Lennard için Struff, Davis Kupası düellosu uzun bir sakatlığın ardından çok erken geldi.

Almanya ayrıca Şubat ayında Trier’de oynanan Davis Kupası elemelerinde Zverev karşısında İsviçre’ye 3-2 yenildi ve Malaga’daki final turuna katılmayı kaçırdı (21-26 Kasım). DTB takımı ancak Bosna-Hersek’i yenmeleri halinde gelecek yıl elemelerde tekrar yer alabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Rasmus Hojlund, Man Utd yenilgisinin ardından mesaj gönderdi
Next post Met Police, Arsenal-Manchester United maçında Roy Keane’nin kafa atması olayının ardından açıklama yayınladı