DI Erkek Basketbol Komitesi turnuvanın genişletilmesini tartışıyor

NCAA Division I Erkekler Basketbol Komitesi, bu haftaki üç günlük toplantısında Division I Erkekler Basketbol Şampiyonası’nın olası bir genişlemesi hakkında konuşmak için zaman harcadı, ancak 68 takımlık sahanın genişletilmesi yakın değil.

Tartışma, üniversite sporlarını modernize etme fırsatlarını belirlemek ve NCAA tarafından değerlendirilmek üzere ileriye dönük değişiklikler önermek için 2021’de oluşturulan Bölüm I Dönüşüm Komitesi tarafından Ocak ayında yapılan tavsiyelerin ardından geldi. Bu tavsiyelerden biri, bir sporun üyeliğinin %25’inin, en az 200 katılımcı okulun bulunduğu sporlar için şampiyona erişimine sahip olmasını içeriyordu. Şu anda Division II’den yeniden sınıflandırma sürecinde olan 11 okul hariç, erkek basketboluna sponsor olan 351 Division I kurumu var ve bu da NCAA turnuvasına katılan okulların %19,4’üne karşılık geliyor. Dernek ayrıca 32 takımın yer aldığı ve genel yüzdeyi 28,5’e çıkaran Erkekler Ulusal Davet Turnuvasının da sahibidir.

NCAA basketboldan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Dan Gavitt, “Komite, 1. Bölüm Erkekler Basketbol Şampiyonası için iyi görevliler olmalı,” dedi. “Şampiyonanın çıkarlarına en uygun olan bilinçli bir karar vermek için birkaç farklı modele bakarak durum tespiti yapmaya kararlılar ve bu, genişlemeye karşı karar vermeyi de içerebilir.”

Turnuva en son genişlediğinde, saha 65’ten 68 takıma çıktığı 2011 şampiyonasından önceydi. Saha 2001’de 64 takımdan 65 takıma çıktı ve bu, 282 Bölüm I okulunun olduğu 1985’te 53’ten 64’e çıktığından beri saha ilk kez genişledi.

Gavitt, “Komite ve personel, seçenekleri incelemeye ve çeşitli bileşenlerden geri bildirim toplamaya devam edecek” dedi. “Turnuvanın genişleyip genişlemeyeceği henüz belli değil.”

Kuzey Carolina atletizm direktörü Bubba Cunningham da 2023-24 akademik yılı için komitenin başkan yardımcılığına seçildi. Cunningham, 1 Eylül’den itibaren komiteye başkanlık edecek olan Güneybatı Atletik Konferansı Komiseri Charles McClelland’ı destekleyecek. Cunningham, 2024-25’te komiteye başkanlık edecek.

Cunningham, “Akranlarım tarafından seçilmek inanılmaz bir onur,” dedi. “Kuzey Carolina’daki görev sürem boyunca, Wake Forest’tan (2014) meslektaşlarım Ron Wellman’ın ve Duke’tan (2020) Kevin White’ın bu gruba başkanlık ettiğini gördüm ve bu harika profesyonel fırsata sahip oldukları için onlara hayran kaldım. Bu yıl desteklemeyi sabırsızlıkla beklediğim Charles McClelland da dahil olmak üzere bu adamların ve diğerlerinin ayak izlerini takip edebilmek büyük bir ayrıcalık.”

McClelland ve Cunningham’a komitede Alabama atletizm direktörü Greg Byrne katılacak; Butler atletizm direktörü Barry Collier; Minnesota atletizm direktörü Mark Coyle; Güneş Kuşağı Konferansı’nın komiseri Keith Gill; Arizona atletizm direktörü Dave Heeke; Temple atletizm direktörü Arthur Johnson; Samford’da atletizm direktörü Martin Newton; Saint Peter’s atletizm direktörü Rachelle Paul; Iowa Eyaleti atletizm direktörü Jamie Pollard; ve Big Sky Konferansı’nın komiseri Tom Wistrcill. Mevcut Başkan Chris Reynolds, Bradley’de atletizmden sorumlu başkan yardımcısı ve Atlantic 10 Konferansı Komiseri Bernadette McGlade komiteden ayrılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Manchester United’ı Gerçek Unvan Yarışmacısı Yapabilecek Üç Forvet
Next post Ukrainerin widmet Karma Başlıklı ihrer Yurt · tenisnet.com