Mikel Arteta, United’dan önce Takehiro Tomiyasu ve Alexandre Lacazette hakkında fitness güncellemesi sunuyor

Mikel Arteta, Arsenal’in Manchester United ile Premier Lig çatışması öncesinde hem Alexandre Lacazette hem de Takehiro Tomiyasu’nun kondisyonu hakkında olumlu güncellemeler verdi.

Gunners, COVID-19 için pozitif test ettikten sonra Southampton gezisi için Fransız pivotunda yoktu. Chelsea’ye karşı bir sonraki fikstür için tekrar müsait olsa da, kadroda yerini iki kez netleştiren Eddie Nketiah aldı. Arteta maçtan önce Stamford Bridge’de sadece 10 dakika oynayabildiğini açıkladı.

Ancak, bu hafta sonu karşılaşması için geri dönüp tekrar müsait olacağına dair bir umut var. Arteta, maç öncesi basın toplantısında Lacazette için “Dün antrenman yaptı ve umarım bugün de hissedecektir.” dedi. “COVID’den sonra haftalarca mücadele eden oyuncularımız var, diğerleri daha hızlı iyileşti. Bakalım, ancak katkı sağlamamız gereken bir oyuncu ve umarım elinden gelenin en iyisini yapar. Umarım çabucak iyileşebilir.”

DAHA FAZLA OKU:Arsenal’in Şampiyonlar Ligi savaşına karar verilirken simüle edilen son altı Premier Lig fikstürü

Bu arada Tomiyasu, her iki baldırında da art arda yaralanmalar nedeniyle yaklaşık dört aydır kayıp. Japon milli oyuncu bu hafta başında grubun geri kalanıyla birlikte tam antrenmana geri döndü, ancak Çarşamba günü Chelsea’ye gidemedi.

Arsenal, Cumartesi günkü Manchester United ile ilk dört maçından önce Emirates Stadyumu’nda antrenman yapacak ve Arteta, Tomiyasu’nun bunu yara almadan atlatması halinde, muhtemelen hafta sonu için müsait olacağını söyledi. İspanyol, “Bugün antrenman yaparsa ve kendini iyi hissederse yarın müsait olur.” dedi.

Arteta ayrıca Çarşamba günkü 4-2’lik derbi zaferinden sonra henüz yeni bir yaralanma tespit edilmediğini, ancak Premier Lig’in Gunners’ı hafta ortası oynadıktan sonra erken bir başlama ve Cumartesi gününe planlama kararını tekrar eleştirme şansını kullandığını açıkladı. .

İspanyol, ekibinin geri kalanının zindeliği sorulduğunda, “Hayır, gerçekten antrenman yapmadık” dedi. “Dün toparlanma seansları yaptık ve bugün stadyumda geç antrenman yapıyoruz çünkü açıkçası, geri dönüşle birlikte, birkaç hafta önce bize tekrar yaptıkları şey bu. Yani, daha önce bir şeyler yapmak için mümkün olduğunca çok antrenman yapmanın en iyi yolu bu. maç.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Italiens Regierung, Rom ausschließen’de Russen von Turnier olacak · tenisnet.com
Next post Mikel Arteta, Man Utd maçı için Arsenal’in sakatlık artışını doğruladı