Mikel Arteta’nın Nicolas Pepe’nin büyük Arsenal sorununu çözmek için 131,2 milyon sterlinlik üçlü yaz transfer planı – Tom Canton

Arsenal, Mikel Arteta’nın menajer olarak görev yaptığı süreye kadar ve kısmen de bir süredir işe alımlarında hatalar yaptı. Kulübün imza attığı oyuncuların kalitesini artırmak için çok çaba sarf edildi ve bu son iki yazda açıkça görüldü.

Çalışmaların çoğu, oyuncuları önceki Arsenal rejimlerinden uzaklaştırmaya ve aynı hataların tekrar yapılmamasını sağlamak için ihtiyaçların değerlendirilmesine odaklandı. Lille’den Nicolas Pepe’nin 72 milyon sterlinlik rekor bir ücret karşılığında imzalanmasının maalesef başarılı olmadığı kanıtlandı.

Son zamanlarda konuşan Pepe, kulüpte maksimuma ulaşmasını engelleyen en büyük engellerden birini tartıştı. Sezon bitmeden önce Pepe, iletişimin zor olduğunu kabul etti.

DAHA FAZLA OKUYUN: Gabriel Jesus, Raphinha ve Youri Tielemans: Yaz imzaları için Arsenal transfer zaman çizelgesi

“Sezon sonuna kadar ne kadar iyi yaptığımıza ve kulübün Şampiyonlar Ligi’ne girmek olan hedefine odaklandım. Sonra ne olacağını göreceğiz.

“Mikel Arteta bunu bana açıkladı ve koç ne düşündüğümü ve ne kadar sıkı çalıştığımı biliyor. Aynı zamanda iletişimle de ilgilidir. Bazen dil engeli ile iletişim kurmak kolay değildir. Benim için zor bir sezon oldu.

“Elbette oynamamak sinir bozucu. Hiçbir oyuncu oynamaktan hoşlanmaz ama koçun kararına saygı duymak zorundayım ve takım şu anda iyi durumda.”

futbol.londonPepe’nin menajer değişikliğinin bu yaz kuzey Londra’dan uzaklaşmaya yardımcı olmak için tasarlandığını anlıyor. Pepe’nin kaygılarındaki dil faktörü göz önüne alındığında belki Fransa’ya bir dönüş mümkündür.

Bu, Arteta ve Arsenal tarafından bu yaz üstlenilen işle alakalı. Yalnızca İngilizce konuşan oyuncularla sözleşme imzalamak imkansız olsa da, benzer dilleri konuşan oyunculara yönelik bir strateji ortaya çıkıyor gibi görünüyor.

Brezilyalı ve Portekizli oyuncular, Arsenal planının daha çok parçası oldular ve öyle görünüyorlar. Arteta altında Arsenal şu ​​ana kadar Nuno Tavares, Cedric Soares, Gabriel Magalhaes, Willian ve Marquinhos’u kadrosuna kattı. Pablo Mari de Flamengo için oynayan Brezilya’dan imzalandı.

Portekizli hücum orta saha oyuncusu Fabio Vieira’nın çok yakında Arsenal oyuncusu olarak ilan edilmesi bekleniyor. Arsenal’in diğer iki hedefi Gabriel Jesus ve Raphinha, iki Brezilyalı enternasyonalin kulübün öncelikler listesinde üst sıralarda yer aldığı düşünülüyor.

Üçlü, toplamda 131,2 milyon sterline ulaşan bir toplam maliyete sahip. Lisandro Martinez ve Youri Tielemans gibi daha fazla oyuncu için hamle olasılığı ile, kulüp için pahalı bir yaz olacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Portekizce konuşan ve İngilizce en iyi uçuş deneyimine sahip oyuncuların trendi, Arteta ve Edu tarafından piyasada yapılan çalışmaların devam eden bir parçasıdır. Belki de şimdi ile pencerenin sonu arasındaki olası sürpriz eklemeler de bu kalıpta olmayı bekleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Hubert Hurkacz braust zu fünftem Karriere-Titel · Tennisnet.com
Next post Chelsea, Raheem Sterling için 21,4 milyon sterlinlik teklif yaptı