Todd Boehly, Kevin De Bruyne meydan okumasını kabul ederse Liverpool Mohamed Salah’ı Chelsea’ye kaybedebilir – Anita Abayomi

Chelsea’nin Liverpool’dan Mohamed Salah’ı transfer etme ihtimali her zamankinden çok tatmin edici. Birkaç yıl önce, Salah’ın Batı Londra’ya dönüp dönmeyeceği sorulsaydı, gülerdim. Mohamed Salah kulüple yollarını ayırmaya karar verirse Liverpool taraftarlarının en kötü kabusu gerçeğe dönüşebilir.

Atletik’in James Pearce, Salah’ın ayrılma olasılığını bildirdi. Raporda, 29 yaşındaki oyuncunun yoluna devam etmesi halinde İngiltere ve Premier Lig’de kalmayı tercih edeceği öne sürüldü. Salah, Reds ile sözleşmesinin son yılına girerken Chelsea’nin bu durumu izleyeceğine şüphe yok.

Chelsea geçmişte hücum üçlüsü için doğru olanı bulmakta zorlandı. Son iki yılda Timo Werner, Hakim Ziyech, Romelu Lukaku ve daha fazlasını imzaladılar, ancak içimden bir ses Mohamed Salah’ın tüm sorunlarımızın çözümü olacağını söylüyor. Biliyorum, sen biliyorsun ve Todd Boehly’nin de bildiğine eminim.

DAHA FAZLA OKUYUN: Chelsea, büyük Liverpool transfer isteğinin ortaya çıkmasından sonra Mohamed Salah’ı imzalayabilecek üçlü arasında

Chelsea, Liverpool’dan ayrılmaya karar verirse Salah’ın taşınabileceği üç kulüpten biri. Ayrıca Manchester City ve tabii ki Avrupa’nın en zengin kulübü Newcastle seçeneği de var. Dövüşmeye değer oyuncuları düşündüğümüzde, Salah listenin en başında yer alır ama uğraşmaya değer mi?

Mısırlı enternasyonalin Liverpool’daki maaşından memnun olmadığı açıklandı. Spotrac’a göre, Salah haftada 200.000 £ kazanıyor. Premier Lig’deki en iyi oyunculardan biri olmasa da biri olarak selamlandığı düşünüldüğünde, bu ücretler tamamen sıfır değil. Kevin De Bruyne haftada 400.000 £ kazanırken, David De Gea, Jadon Sancho, Romelu Lukaku, Jack Grealish ve Raheem Sterling haftada 300.000 £ veya daha fazla kazanıyor.

Salah, Premier Lig’de en çok kazanan 15 oyuncu arasında bile yer almıyor. Aslında, hiçbir Liverpool oyuncusu yapmaz ve Sadio Mane’nin bu yaz Liverpool’dan ayrılmaya karar vermesinin nedeni bu olabilir, sözleşmesi de 12 ay sonra sona eriyor.

Paraya değer olduğu kadar Chelsea, Salah’ı normların ötesinde bir ücret grubuna sokmaya çalışacak. Stamford Bridge’deki ücret yapısı Lukaku’nun gelişinden önce aşırılıktan uzaktı. Timo Werner, haftada 272.000 £ ile en yüksek kazanan oldu. Şu anda Mısırlı için teklif 90 milyon £ artı değerinde 400.000 sterlinlik ücret taleplerini kabul etmek, Tuchel’in yeniden inşası için maliyetli olabilir.

Manchester City, ana rakiplerinin yıldız oyuncusu üzerinde bir hamle yapmakla ilgileniyorlarsa muhtemelen benzer bir sorunla karşı karşıya kalacak. Erling Haaland’ın 51 milyon sterlinlik serbest kalma maddesini tetikledikten sonra, Norveçlilere haftada 375.000 sterlin ödeyecekler.

Tabii ki, eğer Salah gelecek sezon sözleşmesini bitirmek istiyorsa, bu farklı bir hikaye olurdu. Hiçbir maliyeti olmayan birinci sınıf bir oyuncu için haftada 400.000 £ ödemek Blues için rüya gibi bir çözüm olurdu. Todd Boehly, Blues’a böyle bir yeteneği finanse etmek için biraz para biriktirerek muhtemelen ücretsiz bir transferi tercih ederdi. Blues kapıyı çalarsa Liverpool tılsımını kaybedebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Yarı final! Kasatkina gewinnt russisches Duell · Tennisnet.com
Next post Arsenal’in çok yönlü bir kanat oyuncusu alması bekleniyor