ATP Masters: Raonic’in dönüşü

Görüşler ve bakış açıları hayatın akışı içinde değişebilir – hatta çoğu zaman buna mecbur kalırlar. Eve dönüş üzerine bir yansıma Milos Raonik Toronto’daki ATP Masters turnuvasında.

kaydeden Stefan Bergman

son düzenleme: 08/09/2023, 15:44

© Getty Images

Zor bir dönemin ardından Milos Raonic, kendisiyle ve bedeniyle yeniden barışık

2 Ocak 2015’te, bu sezonun sonundaki ilk on listesine yaptığım bir yorumda, oldukça iddialı bir açıklama yapmak için kendimi kaptırmama izin verdim: “Milos yerine oturma odamı keşfeden bir karasinek izlemeyi tercih etsem bile. Tenis oynayan Kanadalı Raonic de yoluna devam edecek.” O zamanki meslektaşım Cristian Albrecht Barschel de “robot tenisi” konusundaki bir yorumunda benimle aynı fikirdeydi.

Yerli Karadağlı’nın oyun sistemi ve sahada gösterilen kişilik hakkındaki kişisel görüşü pek değişmemiş olsa da, bugün yapılan açıklamadan nedense pişmanlık duyuyorum. Raonic, iki yıllık zorlu bir sakatlık ve diğer krizlere dayandı, ancak Toronto’daki kendi evinde Frances Tiafoe’ya karşı oynadığı turnuvanın ilk turunda mücadele ruhu ve sporuna koşulsuz sevgi gösterdi.

Acı ve az farkla kaybedilen bir ilk sete rağmen, 32 yaşındaki oyuncu bedroullie’den çekildi ve beş yıl sonra Aviva Center’daki ilk maç başarısını yerel tenis hayranlarıyla kutladı. Raonic’in ATP Turu’na dönüşüne daha fazla ışık tutan ve ünlü tenis etkinliğinin “sahne arkası” alanına dair ilginç bilgiler veren küçük ATP medya hikayesi, o zamanki ifadem hakkında daha fazla eleştirel düşünmeye de yol açtı.

Sesinde, bakışlarında ve mimiklerinde duygusal gerilimi görülebilen Milos Raonic’i gösteriyor – oldukça incelikli ve bu nedenle çok daha sempatik. 1.96m’lik tavuk konuşmayı “Tekrar çok iyi hissediyorum. Tekrar dışarı çıkıp kendimi sınıra kadar zorlayabilirim. Bu eğlenceli ve buna değdiğini hissediyorum” diye bitiriyor konuşmayı. Ve onun ATP turnesinde tekrar oynadığını görmekten de mutlu olduğumu anlıyorum. Tenis korttaki rallilerden daha fazlasıdır.

İşte Toronto’dan bireysel tablo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Man Utd, Lukeba Kalesi’ni Gözetliyor
Next post Strasbourg şefi, Mauricio Pochettino üzerinde bir izlenim bıraktığı için Chelsea transfer planını onayladı