Chelsea’nin Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’e yenilmesinin ardından Thomas Tuchel’in öfkesini yatıştırmak için neye ihtiyacı vardı?

Thomas Tuchel, Chelsea’nin Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Real Madrid’e yenilmesinin hemen ardından öfkesini ve öfkesini kontrol altına almak için mücadele etti. Maç sonrası yaptığı keskin televizyon röportajları ve sinir bozucu basın toplantısı bunun kanıtıydı.

Chelsea baş antrenörü, takımının performansından hoşlanmadı. 90 dakika boyunca hem bireysel hem de toplu olarak çok fazla yanlış şafak ve çok fazla hata vardı. Yine de savaşın sıcağında Tuchel, olayları dramatik bir şekilde değiştirmek için yapabileceği çok az şey olduğunu hissetti.

48 yaşındaki bu öğleden sonra, “İlk dakikada, kullanmadığımız alanları gördüm” dedi. “Açık olan ve oynamak istediğimiz yere hücum etmedik. Sonra yaptık. Sonra durduk. Sonra tekrar yaptık ve ‘Ah, belki de maçın içine girmeliyiz çünkü biz maçın içine girmeliyiz. gerginiz’, ama 5 dakika daha bekledik, 10 dakika daha bekledik. Biraz inişli çıkışlı oldu. Asla tam olarak emin değilim, biraz garip bir duygu.

DAHA FAZLA OKU: Thomas Tuchel’in Chelsea’nin yeni sahiplerine Antonio Rudiger ve Andreas Christensen hatasını tekrar etmekten kaçınmaları mesajı

“Kolay top kayıpları yaşadık ama aniden Kai ile büyük bir kontra atak yaptık. [Havertz]ve bundan büyük bir şans çıktı. Sonra iyi bir dakika geçirdik ama topu kolayca dışarı verdi ve üst direğin üzerinden şutunu çektiler. Yani hiçbir zaman istikrarlı olmadı, ‘Ah, şimdi oradayız ve yapmak istediğimizi yapıyoruz’ gibi olmadı.

“İkinci golün ardından, güveni, kalabalığı ve ivmeyi geri kazanmak için bir hedefe ihtiyacımız olduğu hissine kapıldım. Golü bulduktan sonra, devrenin hemen öncesinde bu büyük şansı 3-1’e verdik. [which Karim Benzema missed].

“Yan planda, ‘Artık oradayız ve yapmak istediğimizi yapıyoruz ve bunu tekrar tekrar yapmak için ritim, disiplin ve yapıya sahibiz’ diyebileceğim bir yere asla hakim olmadım. asla orada değiller ve düşük performans göstermemize neden oldular. Belki de kendi tarzlarıyla bizi, alışkın olmadığımız bir şeyi yapmamız için kandırdılar.”

Tuchel maçtan sonra Stamford Bridge’den Surrey’deki evine döndüğünde, vücudundaki adrenalin ve hala hissettiği hayal kırıklığı nedeniyle uyku şansı çok azdı. Bu yüzden maçı izlemek ve kendi tarafında tam olarak neyin yanlış gittiğini analiz etmek için oturdu. Ama önce bir şeye ihtiyacı vardı: çikolata.

Tuchel gülümseyerek, “Evde o kadar kızgın değildim. Köpek güvendeydi, köpek her zaman güvende,” dedi. “Maçı tekrar atlatmak, telafi etmek için ihtiyacım olan çikolata miktarı muazzamdı. Gecenin bir yarısı orada oturuyorsun ve bu hiç hoş değil. Yazmaya, yazmaya, yazmaya başlıyorsun. Daha çok yazdığını fark ediyorsun. ve dahası, bazı şeyleri açıklamak için belirli bir şekilde daha fazla dakika yazmak, böylece unutmayasınız.

“Bir noktada, maçı iki kat hızlı izlemek için düğmeye basıyorsunuz, böylece daha hızlı geçsin. O zaman iyi bir yerde olmadığınızı anlıyorsunuz. Durup mutfağa ya da salona doğru yürüyüşe çıkmalısınız. Sakinleştikten sonra geri gelip play tuşuna basıyorsunuz.

“İzlemek hoş değildi, ama bunu yapmak güzel çünkü onu işlemenizi ve mesajın ne olması gerektiğini net bir şekilde anlamanızı sağlıyor – sadece genel değil, daha spesifik. Bazı şeyler bulduk ve oradan yola çıkıyoruz. Biraz geç uyudum, ama analiz ettiğimiz ilk kötü maç değil ve bazen onu kazmanız gerekiyor.

“Yoksa duygudan uyumak mümkün olmazdı. Sevmeseniz bile izlemek yardımcı oluyor. Daha sonra gelip personelle izliyorsunuz, düşüncelerinizi ve izlenimlerinizi paylaşıyorsunuz. Bir toplantı yapıyorsunuz ve sonra yapılacak en iyi şey olan antrenman yapın ve ertesi öğleden sonra kaçırdığınız uykuyu geri almaya çalışın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Miami-Doppelsiegerin Laura Siegemund Wildcard im Einzel angreifen · tenisnet.com
Next post Man Utd, Marcus Rashford transfer kararını verdi