Erkekler potalarında beklemediğiniz etkileyici takımlar

Yıl sadece birkaç gün önce ve şimdiden 2023 bize birkaç kolej basketbolu gerçeğini hatırlattı.

Birincisi, çok fazla gürültü yapmak için rütbeli olmanıza gerek yok. Ve iki, bazen geçmişin önemi yoktur.

Bu adamları ilk 25’te bulamazsınız, ancak yılbaşı gecesinden bu yana neler yaptıklarına bir bakın:

Indiana eyaleti için en kötü kabus

Rutgers erkek basketbol takımı Purdue'ye karşı galibiyetini kutluyor

Bu Rutgers olurdu. Üç yıl önce, Kızıl Şövalyeler, konferansta beş sezonun ardından lig maçlarında 16-76’lık skorla herkesin favori Big Ten hedefiydi. Zaman değişti.

Purdue bir vaka yaşadı Deja Vutger’lar Pazartesi günü Scarlet Knights, tıpkı geçen sezon yaptıkları gibi, 1 numaralı Boilermakers takımını son saniyelerde 3 sayılık atışla devirdiğinde. Bu, son altı maçta Purdue’ye karşı beşinci galibiyetleriydi. Hoosiers’a karşı arka arkaya altıncı galibiyetleri için Aralık ayında 10 Numaralı Indiana’yı devirdiler. Purdue ve Indiana’nın aralarında 46 Big Ten basketbol şampiyonluğu var, ancak Doğu’dan gelen eski paspas karşısında son dört sezonda 1-11’ler.

Pazartesi gecesi Purdue koçu Matt Painter’ın şu sözlerini anlayabilirsiniz: “Rutgers’ın bu akşam yaptığı şey, koçluk ekibini şok etmedi. Sattık, sattık ve sattık, ‘Hey dostum, bu adamlar geliyor’ dedik. Savaşa gidecek olsaydık, New Jersey’e uğrayıp onları alırdık. Kalıcı oynuyorlar… şu anda kalıcı oynamayı öğrenmemiz gerekiyor.

Takım, konferansını en son bitirmeyi seçti

Kansas Eyaleti erkek basketbol takımı Teksas'a karşı galibiyetini kutluyor

Evet, Kansas Eyaleti Big 12 sezon öncesi anketindeydi – tek başına en sonda 10. sırada. Ve Wildcats son üç sezonda konferans oyununda 13-41 kazandığından bu yana şaşılacak bir şey yok. Ancak Austin, Texas’tan 13-1’lik bir rekorla (Big 12’de 2-0) ve Salı günü 116-103’lük bir pist karşılaşmasında 6 Numaralı Texas’ı yendikten sonra sigara içerek ayrıldılar.

219 birleşik sayı, kurallı bir Big 12 oyununda şimdiye kadar elde edilenden 20 daha fazlaydı. 116, sıralamada yer almayan bir takımın yaklaşık 35 yıl içinde AP’nin en iyi 10 rakibine karşı kazandığı en yüksek puan ve anketin başladığı 1948’den bu yana bir deplasman galibiyetindeki en yüksek puandı. Buffalo Bill Damar Hamlin, Keyontae Johnson’ın iki yıl önce Florida için oynadığı kalple ilgili korkutucu acil durumunun anısını yeniden canlandırdı. Johnson iyileşti ve artık bir Wildcat. Texas’a karşı 28 sayı attı.

Kansas Eyaleti teknik direktörü Jerome Tang, “Kolej basketbolundaki gol (eksikliği) hakkında şikayet edenlerin bu gece bir sürü gol görmeleri gerektiğini düşünüyorum” dedi. “Kendimizi defans koçları olarak gören bizler için baş ağrısıydı ama bir parçası olmak çok eğlenceliydi.”

EĞLENCELİ OKUYUN: Erkek kolej basketbolunun bu sezonun en iyi isimlerinden bazıları ve onların arkasındaki hikayeler

Takım ACC’de 14. sırada bitirmeyi seçti

Pitt erkek basketbolu

Bu sezonun başlarında, Panthers 1-3 başladığında, son iki dakikada 15 sayıya izin verdiklerinde West Virginia’ya 25 sayı, Michigan’a 31 ve VCU’ya dört sayı farkla yenildiğinde, Pittsburgh’un düşük basamağıyla tartışmak zordu.

Şimdi sıra yeniden sayıma geldi. Geçen hafta sonu beş gün içinde Pitt, Kuzey Carolina’yı iki puanla ve Virginia’yı üç sayı farkla yendi. Bu, genel olarak Panthers 11-4 ve ACC’de 4-0’a sahip. Jeff Capel, ilk dört yılında normal sezon ACC maçlarında 21-53’tü, ancak Pitt’e yeni bir bakış geldi; Şu anda skorda çift haneli ortalamalara sahip dört Panthers’tan üçü geçen sezon Iowa State, Colgate ve Marquette’deydi. Pitt’e gelmeden önce, önde gelen golcü Blake Hinson 11 Mart 2020’den beri bir maçta oynamamıştı. O gün, Dünya Sağlık Örgütü COVID-19’u küresel bir salgın ilan etti.

Virginia’ya karşı açılan beş Panter, Pittsburgh için aralarında 88 kombine start aldı. Virginia guardı Kihei Clark, Cavaliers için tek başına 120 sayıya sahipti.

Bu sezon öncesi konferansında tüm zamanları 21-147 olan takım

San Jose Eyaleti, Mountain West’te pek eğlenmedi, bu yüzden Spartalılar uzatmada UNLV’yi devirip Colorado Eyaleti’ni 78-70 yenerek lig maçına 2-0 başladığındaki sevinci hayal edin. Geçen hafta sonuna kadar Colorado Eyaleti karşısında tüm zamanların 0-23’üydü.

San Jose Eyaleti Salı günü Boise Eyaletinde üç puanla kaybetti, ancak bu iyi karmayı gölgelememeli. Spartalılar şimdi 11-5. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse: önceki 11 yılda yalnızca bir kez tüm sezon boyunca çift haneli galibiyetler elde ettiler. 2-0’lık başlangıç, Mountain West oyununda ilk kez .500’ün üzerine çıktıkları zamandı. Colorado Eyaletindeki zafer, programın yaklaşık altı yıldır ilk gerçek yol konferansı galibiyetiydi.

Koç Tim Miles, “İnanmalısın, bu tür sert bir zihniyete sahip olmalısın,” dedi ve iki yıldan kısa bir süre içinde takımını bu konuda dikkate değer bir şekilde ikna etti. Geçen sezon 8-23’e giden San Jose State, Ocak ayında evinde Colorado State ve UNLV ile arka arkaya oynadı ve 36 ve 25 sayı farkla kaybetti.

INTO THE VAULT: Erkek kolej basketbolunun ‘3’ biten yıllarına on yıl geriye dönük bir bakış

Yedi yıldır bir NCAA turnuva maçı kazanamayan ACC takımı

NC State erkek basketbol takımı Duke'a karşı galibiyetini kutluyor

NC State, burada, ünlü 1983 güçsüz ulusal şampiyonlarının 40. yıl dönümü sezonunda bunu düzeltmeyi çok isterdi, ama bu Mart ayına kaldı. ACC oyununda ilerlemek artık odak noktası ve koç Kevin Keatts’in aklındaki şey ligde 1-3’lük bir başlangıç ​​değildi. Ama sonra Çarşamba gecesi geldi, Wolfpack, milli marş biter bitmez Duke’un başını belaya soktu.

Maç yedi dakikadan biraz daha eskiydi ve Blue Devils gol atmadan önce NC State liderliği 15-0’dı. 84-60’lık final, Duke tarihinde derecelendirilmemiş bir ACC rakibi için en kötü kayıptı.

İlk yılda eğleniyor musun, Jon Scheyer?

Blue Devils koçu, “İşi aldığımda bunu biliyordum, insanların sizden şüphe duyabilecekleri bazı anlar olacak, bir takım olarak bizden şüphe duyabilecekler” dedi. “Bazen öğrenmenin en iyi yolu onu deneyimlemektir.”

Geçen sezonun en çok gol atan beş oyuncusunu kaybeden Büyük Doğu takımı

Providence bir yeniden yapılanma yılına mı dayanıyor? Zorlukla. Friars Çarşamba günü 4 Numaralı UConn’u 73-61 yendiğinde, Big East maçında 5-0’lık bir başlangıç ​​​​yaptı. Providence bunu en son yaptığında… hiç olmadı. Transfer portalı hem alır hem de verir.

Başka bir sporla biraz meşgul olan okuldan takım

Basketbol Bulldoglarının Çarşamba günü 22 Numaralı Auburn 76-64’ü devirdiğini ve 6-26’yı bitirdikten sadece bir yıl sonra şimdi 11-3 olduklarını belirtmek için TCU ile Kolej Futbolu Playoff şampiyonası tarihine doğru Georgia oluşumunu yarıda kestik.

Elbette yeni yüzler var, örneğin Bradley’den gelen en skorer Terry Roberts gibi. Ve Florida’dan lig içi koçluk atlayışı yapan ve yeni adam olarak seçimi geçen Mart’ta Seçim Pazar günü açıklanan Mike White. Şimdi takımı SEC’e 1-0 başladı. Bulldogs geçen sezon da bir lig galibiyeti elde etmişti. Artı 17 kayıp.

Georgia Florida’ya giderken bu Cumartesi Beyaz için ilginç olmalı.

Auburn galibiyetinin ardından White, “Adamlarımız çok şey yaşadı,” dedi. “Bu konuda kendilerini iyi hissetmelerini istiyorum.”

Beş gün içinde rütbesizler tarafından yukarıdaki yaygara. Görünüşe göre 2023 patladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Man Utd’nin Joao Felix ile ilgili transfer duruşu ortaya çıktı
Next post Finalde Einzug’dan Schafft mıydı? · tenisnet.com