Fransa Açık: Alcaraz, Djokovic veya doch ein Debütant

Nach der Absage von rafael nadal ist der Kampf um den Titel bei den French Open yani hücumda çok fazla lange nicht mehr.

von Nikolaus Fink

zuletzt ayı beitet: 19.05.2023, 11:43 Uhr

Carlos Alcaraz, Paris'te Topfavoriten'i ziyaret etti

© Getty Images

Carlos Alcaraz, Paris’te Topfavoriten’i ziyaret etti

Rafael Nadal, Paris’te Fransa Açık’ta 14 maçlık bir zafer kazandı. Bir vegangengen Jahr, Mallorquiner’in zafer kazanmasıyla, Französischen Hauptstadt’ta Fußprobleme’yi ele geçirdi, Seinen Titel wird er nach der Absage am Donnerstag nun allerdings nicht verteidigen können.

Bu tür bir favori, en çok tercih edilenlerden biri olarak kabul edilir. Bois de Boulogne’daki Titelgewinn’in en büyük adaylarından biri, Carlos Alcaraz’la birlikte, Angriff’teki çılgın Grand-Slam-Turnier des Jahres ve Weltranglistenerster’dı.

En büyük Fragezeichen, Novak Djokovic Formunun arka planına dayanıyordu. 22 yaşındaki Major-Champion, Saison auf Asche bei keinem seiner drei Turnierauftritte’de (Monte-Carlo, Banja Luka und Rom) über das Viertelfinale hinaus’ta, angesichts seiner großen Erfahrung im Best-of-five-Modus ist der Serbe in Paris’te aber keinesfalls zu unterschätzen.

Ve oğul? Holger Rune, Jannik Sinner, Stefanos Tsitsipas ve Andrey Rublev, Grand-Slam-Triumph’un en iyi Rüstzeug mitbringt’lerinden biri olan Grand-Slam-Triumph oyun kurucularından biri olan Außenseiterchancen’ı besliyor. Daniil Medvedev, özgür ruhlu bir menteşeye sahip ve Leistungen’i anlayan bir oyunla ilgili bir fikir veriyor. Das beweist auch sein finaleinzug in Rom.

von Nikolaus Fink

Freitag
19.05.2023, 11:45 Saat

zuletzt ayı beitet: 19.05.2023, 11:43 Uhr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Man Utd orta saha oyuncusu dört ay sonra antrenmanlara geri döndü
Next post Transfer haberleri CANLI: William Saliba ilgisi, Josko Gvardiol son durumu ve Declan Rice planı