İlk 10’a beklenenden daha hızlı mı döndünüz? tenisnet.com

Alexander Zverev Cincinnati’deki ATP Masters açılış galibiyetiyle dünya sıralamasında puan topladı. Zirveye dönüş yolu hızlı olabilir.

kaydeden Daniel Hofman

son düzenleme: 16/08/2023, 14:41

Alexander Zverev bu haftalarda sıralama için çok fazla puan topluyor.

© Getty Images

Alexander Zverev bu haftalarda sıralama için çok fazla puan topluyor.

Kuşkusuz, Masters turnuvasının ikinci turuna ulaşmak için puan sayısı (45), üst sıralarda yer alan bölgelerde oldukça az. Alexander Zverev bu hafta ATP sıralamasında 17. sırada. Rothenbaum’daki ev sahibi turnuvadaki şampiyonluk, 500 puan gibi büyük bir puan ve ilk 20’ye sıçrama getirdi. Teorik olarak, Alman bir numara için ilk 10’a girmek önümüzdeki Pazartesi kadar erken bir tarihte mümkün olacaktı.

Ancak bunun için Zverev’in bu hafta Ohio eyaletinde şampiyonluğu kazanması gerekiyordu. 1000 puanla, canlı sıralamada şu anda onuncu sırada yer alacaktı. Elbette teoride, çünkü bu hafta diğer oyuncular da puan topluyor. Ancak Fransa Açık’tan bu yana Zverev’in avantajı, herhangi bir puanı savunmak zorunda olmamasıydı. Bilindiği gibi Zverev, geçen yıl Roland Garros yarı finalinde yaşadığı sakatlık nedeniyle 2022’de bir daha maç oynayamadı. Yani Zverev’in kelimenin tam anlamıyla kaybedecek hiçbir şeyi yok. Ya da sadece kazanabilir. Hangi ifadenin tercih edileceğine karar vermek burayı okuyan her kişiye kalmıştır.

Zverev sonbaharda çok puan toplayabilir

Cincinnati’deki Masters’ın ardından ABD Açık, sıralama için iki kat daha fazla puan getirdiğinden ve Şanghay ve Paris’te bekleyen iki Masters turnuvası olduğundan, yıl sonunda ilk 10’a girmek Alexander Zverev için gerçekçi olmaktan çok daha fazlası gibi görünüyor. Bu başarılı olursa, ATP Finallerine katılım da oldukça kesin. Orada başka değerli noktalar da var. Tenis sıralamaları oyunun kendisi gibidir: nokta nokta ilerler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Chelsea yıldızı Real Madrid’de uzun süre kalmak istiyor
Next post Tottenham’dan Harry Kane’in yerine geçmesi için iki “astronomik” transfer hamlesi yapması istendi