Lig Dışı Gün kurucusu Ulusal Oyun Ödülleri’nde isimsiz kahraman olarak onurlandırıldı

Küçük bir Facebook etkinliğinden futbol takviminin bir parçasına kadar, Lig Dışı Gün’ün kurucusu fikrinin neye dönüştüğüne şaşırıyor.

Lig dışı futbolu geliştiren çalışmalarının tanınmasıyla James Doe, Buildbase ile birlikte Non-League Paper’ın Ulusal Oyun Ödülleri’nde Buildbase Unsung Hero Ödülü’ne layık görüldü.

Lig dışı düzeyde nakit kıtlığından etkilenen Doe, 2010 yılında bir Facebook etkinliği oluşturarak insanları lig dışı en yakın sahada bir maça katılmaya teşvik etti.

Doe, “QPR ile sezon öncesi bir turdaydım ve Tavistock’ta bir maç oynadılar” dedi.

“Yerel toplum için son derece önemliydi, şehrin her yerinde, otobüslerde, döner kavşaklarda, her yerde reklamlar vardı. Büyük bir katılım vardı.

“Bu fikstürün o sezon için kulübün maliyesi için ne kadar önemli olduğu açıktı.

“Birkaç hafta sonra yerel lig dışı kulübüm Harrow Borough’u izlemeye gittim ve yeni projektör ampulleri için para topladıklarını gördüm.

“Birçok kulübün benzer bir pozisyonda olduğu ve mücadele ettiği ortaya çıktı.”

Bu yılki etkinlik, koronavirüs pandemisi nedeniyle iki buçuk yıldır ilk kez Mart ayında gerçekleşti.

Bracknell Kasabası bilet ücreti almak yerine Ukrayna Yardım Fonu için bağış topladı ve Bungay Kasabası ödeme yapan destekçilere mantar dağıttı.

Doe açılış etkinliğiyle ilgili olarak “Uluslararası bir kırılmanın yaklaştığını fark ettim ve bunun iyi bir fırsat olduğunu düşündüm” dedi.

“Bu yüzden Facebook’ta bir etkinlik başlattım ve arkadaşlarımı gidip bir oyun izlemeye davet ettim ve görünüşe göre onların da buna ilgi duyan arkadaşları vardı ve olay viral oldu.

“Sonra altı hafta içinde Lig Dışı Günü geçirdik.”

Aynı zamanda tam zamanlı bir demiryolu işçisi olan Doe, şimdi Premier Lig ve FA dahil olmak üzere oyunun önde gelen birkaç organıyla işbirliği yapıyor ve Fransa ve Almanya’da kardeş etkinliklerin başlatılmasına yardımcı oldu.

“İdeal olarak onu büyütmek isteriz, böylece daha çok bir pan-Avrupa etkinliği olur” dedi.

Ulusal Oyun Ödülleri’nde konuşan Doe, “Tanınmak büyük bir şok ve sadece davet edilmek büyük bir onur.

“Premier Lig ile kendi karargahlarında hiç hayal etmediğim toplantılar yapacağım.

“Benzer etkinlikler düzenleme fikirleri için dünyanın her yerinden benimle iletişime geçen insanlar var. Benim için çok olumlu bir deneyim oldu.”

Doe şimdiden gelecek sezona bakıyor ve Katar’daki tartışmalı Dünya Kupası’nın lig dışı kulüpler için faydalı olmasını umuyor.

“Gerçekten tartışmaya açık olan bir şey Dünya Kupası.

“Muhtemelen lig dışı her zamanki günümüzü sezonun sonuna doğru yapacağız, ancak her şey o ay neler yapabileceğimizle ilgili. Açık bir hedef gibi görünüyor.”

Lig Dışı Belge, Lig Dışı futbolu yukarıdan aşağıya – Ulusal Lig’den tabana kadar kapsayan tek gazetedir. Lig dışı futbolda tanınan otoritedir. Her Pazar, ülke çapındaki gazete bayilerinde ve süpermarketlerde bulunur veya şu adresten çevrimiçi abone olun: www.thenonleaguefootballpaper.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Oscar Otte nach Krimi-Sieg im Viertelfinale, Khachanov weiter · tenisnet.com
Next post Paul Pogba, Man Utd’nin yanıldığını kanıtlama sözü verdi