Şampiyonlar Klasiğinden hatırlanması gereken 11 numara

INDIANAPOLIS, San. — Dört takım, 19 ulusal şampiyonluk, Final Four’a 60 gezi. Yaldızlı dörtlü yıllık hadi-bunu-kasım’da-ve-umarım-tekrar-nisan’da-alıştırmasını Salı gecesi yaptı. Şampiyonlar Klasiği olarak da bilinir. Ve bittiğinde – Michigan State, Kentucky’yi 86-77 yenerek çifte uzatmada, Kansas, Duke’u 69-64 yendi – bunlar Gainbridge Fieldhouse’dan alınacak hatıra numaralarından bazılarıydı.

NASIL OLDU: Michigan Eyaleti ve Kansas, 2022 Şampiyonlar Klasiğinde galibiyet elde etti

46-26: Kansas’ın Bill Self döneminde Associated Press’in ilk 10 rakibine karşı 7 Numaralı Duke’u yenerek rekoru. Bunun dışında, Salı gecesi Bill Self neredeydi? Ah evet. Hala cezalı ve maçı Indianapolis’teki bir otel odasında televizyondan izliyor. Gördüklerinden hoşlanmalıydı. Bir takım olarak oynadıklarından emin olmak için Jayhawks’a antrenmanda vurgu yapmıştı. 21 asistleri vardı. Yeri dolduran asistan Norm Roberts, “Onlara gerçekten çok sıkı koçluk yapıyor,” dedi.

2-1: Şimdi üçüncü maçındaki ilk mağlubiyetinden sonra yeni Duke koçunun rekoru. Bir saniye, o 42 yıl önceki Mike Krzyzewski değil miydi? Evet, ama şimdi aynı şey Jon Scheyer için de geçerli. Koç K, Kuzey Carolina’ya yenildi. Scheyer, Kansas’a düştü ve yakın bir tanesini bırakmak, eğitiminin başka bir parçasıydı, diye düşündü.

Scheyer, “Bu adamların benim için bir fikir edinmeleri gerekiyor, birbirimizi hissetmemiz gerekiyor” dedi. “Bunun bizi incittiğini düşündüm. Sıkı bir oyunun içinde olmadık. Bence o anlar, birlikte olmamız için gerçekten önemli. Size söz veriyorum, oynayacağımız her maçta daha iyi yapabileceğimi düşündüğüm bir şeyler olacak.”

38-26: Michigan State’in Big Ten’de yedinci ve sekizinci sırada bitirmeleri ve NCAA Turnuvasında hızlı çıkışları da içeren son iki yıldaki rekoru. Modern basketbolda bir sonraki adım açık görünüyordu: Transfer portalına girin! Tom Izzo’nun dünyasında değil. Michigan Eyaleti geçen sezonun en çok gol atan üç oyuncusunu kaybetti ama Izzo kadroyu yeniden başlatmaktansa kendi oyuncusuyla devam etmek istedi. Şimdi bakın ne oldu.

Dört gün içinde, rütbesiz Spartalılar 4 Numaralı Kentucky’yi devirdiler ve neredeyse aynı şeyi 2 Numaralı Gonzaga’ya bir puan farkla kaybederek yaptılar. Oyuncuları, Izzo’nun onlarla kalmasını ne kadar takdir ettiklerini söylediler. Salı gecesi Spartalılar Kentucky’yi geride bıraktıktan sonra mesele ortaya çıktığında, Izzo sanki çok önemli bir serbest atış yapacakmış gibi duygularını toplamak için bir saniye beklemek zorunda kaldı.

“Bu inanılmaz bir duygu. Benim kahrolası programımın anlamı bu, bunun için geçerli olacak” dedi. “Sadakat iki yönlü bir sokaktır.

“Adamlarımla gurur duyuyorum ve sanırım Covid sırasında kaybettiğim kültürün bir kısmı ve bizim evde devam eden bazı şeyler, onu geri alacağımıza söz verdim ve denediğimiz şey de bu. yapmak.”

17: Kentucky’den Oscar Tshiebwe’nin ilk TV molasının ardından Michigan State’e karşı oyuna girdikten sonra double-double yapması dakikalar sürdü. Yaklaşık dört hafta önce dizinden ameliyat oldu ve Salı gecesi ilk maçına döndü. İlk uzatmada faul yapmadan önce 22 sayı, 18 ribaund ve dört blok yaptı. Onsuz, Michigan Eyaleti sonunda Wildcats’i geçti. John Calipari, “Oscar’ın dört hafta oynamadan ve hiç antrenman yapmadan yaptığını yapması çok saçma,” dedi.

Tshiebwe Yılın Oyuncusu kampanyası resmen başladı.

EN İYİ OYUNCULAR: Andy Katz’a göre sezon öncesi en iyi 10 All-Americans

15-5: Kansas’ın Duke’u oyunu elinden almak için koyduğu kapanış koşusu. Jayhawks, Jayhawks’ın sık sık yaptığı şeyi yaptı ve kritik bir zamanda başka bir seviye buldu. Geçen bahar yeterince iyi çalıştı. Veya Scheyer’in belirttiği gibi. “Onlar daha önce buradaydı.”

Özellikle, ulusal şampiyonlardan Kansas’ın iki sahibi olan Jalen Wilson ve Dajuan Harris’i kastediyordu. Bunun Kansas için nereye gittiğini şimdiden görebiliriz. Wilson 25 sayı ve 11 ribauntla oynadı ve liderliği elinde tutuyor. Harris 10 asist yaptı ve bir top kaybı yaptı ve dengeyi sağlıyor. Üç maçtan sonraki asist-top kaybı oranı 23-2. Açıkçası, şampiyonluk soyları, Duke’a karşı ikinci yarı gibi, dar çekişmelerde bir anlam ifade edecek. Roberts, “Biraz hissettim,” dedi. “O iki adam asla pes etmedi.”

Ancak son 13 Kansas sayısının 11’i, birinci sınıf öğrencisi Gradey Dick’in 78 saniyede yedi sayısı da dahil olmak üzere, geçen sezon rotasyonda olmayan Jayhawks tarafından atıldı. İstikrarlı ve anlayışlı gaziler artı yeni kan. Kansas hiçbir yere gitmiyor. Salı al. Jayhawks, bir takımı yenebilecek 3 sayı çizgisinde 19’a 3’tü. Duke’un 21’e 3 olması dışında. Bu, çevreden 6’ya 40’lık birleşik bir tuğla bahçesi, ancak Jayhawks sonunda bir yol bulan takımdı.

“Bizim kültürümüz böyle. Biz buyuz, dedi Roberts. “Koç her zaman yılda 10 maç olacağından ve kimsenin seni yenemeyeceğinden bahseder. Sonra 10 maç olacak, biraz ortalama olacaksın. Ve sonra berbat olacağınız 10 maç var ve bu maçlarda 7-3’e gitmeye çalışmalısınız. Adamlarımız bunu biliyor, biz bunu vaaz ediyoruz. Bu gece iyi şut atamadığımız ama sert kaldığımız, birlikte kaldığımız ve bunu başardığımız maçlardan biriydi.”

3: Şampiyonlar Klasiğinin 12 yılında, AP anketinde etkinliğe sıralamasız olarak yalnızca üç takım girdi. Bu sezon da dahil olmak üzere üçü de Michigan State idi. Spartalılar, AP ilk 25’in dışında uzun süre kalmayacaklar, ancak sezon öncesi dışlama, omuzlarına onları Gonzaga ve Kentucky’ye karşı iten bir çip koydu. Gonzaga’ya karşı 5’e 0 şuttan Kentucky’ye karşı 23 sayıya çıkan Joey Hauser, “Sanırım her zaman en iyinin en iyisiyle oynayabileceğimizi düşündük ama bu bize bunu gösterdi” dedi. “Biz bundan yapıldık.”

Malik Hall’un son saniyede, fazla mesai zorlayan smaçlarında oyunu iki kez kurtararak Wildcats’i yendiler; birincisi düzenlemenin sonunda, sonraki ilk uzatmanın sonunda. Her ikisi de Kentucky savunmasında şaşırtıcı arızalardı. Ancak Izzo’nun her sezon oynamakta ısrar ettiği bir programın ölüm yürüyüşü için böyle bir ısrar gerekiyor. Michigan Eyaleti ve Kuzey Carolina, Portland’da gelecek hafta yapılacak turnuvanın finallerine yükselirse, Spartalılar ilk üç hafta içinde ülkedeki ilk dört sıradaki takımdan üçüyle karşılaşacak. Listede ayrıca Villanova Friday, bu ayın sonlarında Notre Dame’a bir gezi ve ardından Big Ten’in eziyeti var.

İLGİLİ: Erkek kolej basketbolunda en iyi 11 konferans dışı maç

Hauser, “Michigan Eyaletine bu yüzden geldiniz,” dedi. “Koç Izzo kimseden korkmuyor. . . Yapmak istediğimiz bu, içinde olmak istediğimiz maçlar bunlar. Kazanabileceğimizi hissettiğimiz maçlar bunlar. Herhangi birini, herhangi bir zamanda, herhangi bir gün üstleneceğiz.”

Izzo’nun her yıl giydiği eldivenler için kendine göre nedenleri var. “Mike’ın (Krzyzewski) rekorunu kırmıyorum, bu yüzden kazanmak için oynayacak hiçbir şeyim yok. Programım, üniversitem ve oraya gelen oyuncular bir şeyler deneyimledikleri için yapacak bir şeyim var.

“Bu yaz bu şeyi oynayacağımıza dair hedeflerimizi belirledik. Amaç bu yaz her gün, bir gün izin almamaktı. Bu zihniyetin bize gerçekten yardımcı olduğunu düşündüm.”

Bu nedenle, her zaman başka bir canavar geldiği için, hiçbir galibiyetin tadı uzun süre çıkarılamaz. Hall, Salı gecesi için “Bizi bu konuda aşırı hevesli görmek istemiyorum,” dedi. “Harika bir galibiyet, tadını çıkarmamızı istiyorum ama aynı zamanda onları istiflemeye devam etmeliyiz.”

45-9: Kentucky’nin Michigan State’e karşı sıra sayılarındaki avantajı. Üstün. Ancak bunun nedeni Tshiebwe ve Sahvir Wheeler’ın sakatlıkları nedeniyle başlamamalarıydı. Aralarında 38 puan vardı. Calipari, yokluklarının normal gelişimi engellediğini söyledi ve Wildcats’in Hall’u smaçları için nasıl bu kadar açık bıraktığını kısmen açıklayabilir.

Calipari, “Maçı kazanmak için yeterince şey yaptık ama zaman zaman rahatsız olduk,” dedi. “Herkese, maçı bitirmeye hazır olan takımlara hazır olmadığımızı söyledim. Ve bu benden.

“Çözmemiz gereken çok şey var.”

0-4: Calipari’nin Gainbridge Fieldhouse’daki son beş yıldaki rekoru. Indy’nin bu zavallı adama karşı nesi var? Sadece oraya girerken stresli bir baş ağrısı yaşayıp yaşamadığını anlayabilirsiniz.

Calipari’nin Kentucky’deki en kötü mağlubiyeti olan 2018 Şampiyonlar Klasiğinde Duke, Wildcats’i 118-84 mağlup etti. Burası, Kansas’ın 2020 Şampiyonlar Klasiğinde Wildcats’i 65-62 geride bıraktığı, pandeminin tüm şiddetiyle devam ettiği ve yaklaşan korkunç 9-16 sezonunun erken bir alametiyle çoğunlukla boş bir evin önünde oynadığı yer. Burası, Kentucky’nin Salı gecesi Michigan State’e karşı son saniyelerde liderliği kaybettiği yer. İki defa. Ve en kaba olanı, geçen Mart’ta Kentucky’nin 85-79 fazla mesai birinci tur şokuyla Saint Peter’s Cinderella koşusunun doğduğu yer burası.

🔮: Andy Katz, 32 erkek basketbol konferansı şampiyonunu tahmin ediyor

18: Duke, Kansas karşısında top kaybı yaptı. Bunu yüzde 35,8 şut oranıyla bir araya getirdiğinizde bir mağlubiyet şaşırtıcı değil. Ancak bu, yeni bir genç koçla çoğunlukla yeni bir kadro ve zorlu yamalar olacak.

Scheyer, “Bizim onları çalıştırdığımızdan daha fazla bizi savunmada çalıştırdıklarını sanıyordum,” dedi. “İyi şutlar elde etmek için topun içinde ve dışında ne kadar sıkı çalışmanız gerektiğine dair bize harika bir bakış açısı kazandıracağını düşünüyorum.

“Öğrenmenin en iyi şeklinin bu olduğuna hiç şüphe yok, sadece bu anların içinde olmak. Bunu simüle etmenin bir yolu yok. Bu, mutlu olduğum veya bu kayıptan hiçbir şekilde zevk aldığım anlamına gelmez. Ondan nefret etmeli, ondan öğrenmeli ve ondan gelişmelisin.”

11: Duke’un düşüşüyle ​​birlikte, ACC şimdiden konferans dışı 11 yenilgi aldı. Karşılaştırmak için, Big Ten’de iki tane var.

Mücadeleler yaygınlaştı. Louisville 36 yıl sonra ilk kez 0-3 ve kırk yılı aşkın bir süredir arka arkaya üç bir puanlık mağlubiyetle bir sezonu açan ilk takım. Florida Eyaleti, Leonard Hamilton döneminde ilk kez 0-3. Bu iki güçlü isim için bu altı birleşik yenilginin beşi evindeydi ve yenen altı kişi Stetson, Bellarmine, Wright State, UCF, Appalachian State ve Troy’du.

Syracuse’un geçen sezon 59 yıl sonra ilk kez Colgate’e yenildiği zamanı hatırlıyor musunuz? Yine oldu. Salı gecesi Jim Boeheim’ın Orange için 1000’inci kariyer galibiyetini alması gerekiyordu, Colgate Syracuse’a geldi ve 19 3 sayılık atış yaptı. Yine geçen hafta, Maine, Boston College’ı 12 yılda bir Power Five okuluna karşı ilk galibiyetiyle alt etti ve West Virginia, Pittsburgh’u 25 sayı farkla yenerek Panthers’a karşı 1968’den beri en orantısız zaferini elde etti.

ACC kaydı daha da titrek olabilir. Georgia Tech, Georgia State’ten iki puan farkla zar zor kurtuldu, Wake Forest, Utah Valley’e karşı fazla mesai yaptı, Notre Dame, Radford’u üç sayı geride bıraktı. 1 Numaralı Kuzey Carolina bile Gardner-Webb’den altı puan farkla sıyrılmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Kasım ortası ve bundan çok fazla şey yapılmamalı. Ama bu . . . farkedilebilir.

66: Champions Classic takımlarının top kaybı, bir asist fazlası. Şey, erken. Hepsi bunu anlıyor. Dört mavi kanlı, aynada kendilerini kontrol etmek için bir gece bir araya geldiler ve baharda birbirlerini tekrar görecek kadar ileri gitmelerini umarak sorularını kışa doğru yola çıkardılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Edouard Mendy Chelsea’den ayrılıyor mu?
Next post Herz for Verlierer · Tennisnet.com