Ünlüler koçu ve 2 kez NCAA şampiyonu olan Denny Crum, 86 yaşında öldü

LOUISVILLE, Ky. — Louisville Üniversitesi’nde 30 yıl (1971-2001) erkek basketbol koçluğu yaparken iki NCAA şampiyonluğu kazanan Denny Crum, Salı sabahı evinde vefat etti. 86 yaşındaydı.

Louisville’i 1980 ve 1986 NCAA şampiyonalarına yönlendirdi ve onu NCAA tarihinde iki veya daha fazla şampiyonluk kazanan 14 koçtan biri olarak sıraladı. Dört kez 80’lerin on yılında olmak üzere, Kardinalleri altı kez NCAA Final Four’a yönlendirdi. Tüm zamanların sadece beş koçu, Crum’dan daha fazla Final Four takımına koçluk yaptı.

Eski yorumcu Al McGuire tarafından takdire şayan bir şekilde “Cool Hand Luke” olarak etiketlenen adam, 9 Mayıs 1994’te Naismith Memorial Basketbol Onur Listesi’ne alındı.

🗓 Crum ve koçluklarının ilk yılında Final Four’a ulaşan diğer koçlar

Crum, Kardinalleri tüm zamanların bir koçu tarafından en çok 10’uncu olmak üzere 23 NCAA turnuvasına katılmaya yönlendirdi. Crum’un takımları düzenli olarak ülkenin en zorlu programlarından biriyle karşı karşıya kaldı ve o, 42-22’lik etkileyici bir NCAA turnuva notu da dahil olmak üzere 675-295’lik bir koçluk kariyeri rekoru topladı. Takımlarından üçü NIT’e katılarak 1985’te NIT yarı finallerine ulaştı. Cardinals, Crum’un rehberliğinde 12 Metro Konferansı normal sezon şampiyonluğu ve 11 sezon sonrası turnuva şampiyonluğunu ele geçirdi veya paylaştı. Crum, UofL’yi 30 sezonunun 21’inde 20 veya daha fazla zafer için tasarladı.

NCAA Fotoğrafları
Denny Crum, 1980 NCAA unvanını kazanmayı kutluyor.Denny Crum, 1980 NCAA unvanını kazanmayı kutluyor.

2000-01 sezonunun ardından emekli olduktan sonra Crum, birkaç yıl UofL başkanının özel asistanı olarak çalışmaya devam etti. KFC Yum! Merkez mahkeme onun onuruna seçildi. 2001’den bu yana, UofL’deki Denny Crum Burs Vakfı ve Denny Crum Burs Fonu, 425’ten fazla öğrenciye bir milyon doların üzerinde ödül verdi. Yerli San Fernando, Kaliforniya, Louisville’i evi yaptı ve 50 yılı aşkın bir süredir zamanının sayısız saatini toplum genelinde hayır işlerine ödünç verdi.

UofL kampüsündeki yeni bir yurt, yakın zamanda onun onuruna seçildi. L&N Federal Credit Union tarafından hayata geçirilen Denny Crum Hall, 2022 sonbahar döneminde açıldı ve öğrenci sporcular ile öğrenci olmayan sporcuların bir karışımını barındırıyor. Her biri bitişik tesiste antrenman yapan kadın ve erkek basketbol ve kadın lakros öğrenci sporcuları yurtta yaşıyor.

Crum için düzenlemelere ilişkin bilgiler kesinleştikten sonra yayınlanacaktır.

2024 Seçimi Pazar: Tarih, program, TV saatleri

March Madness 2024 Pazar günü seçimi, erkekler ve kadınlar NCAA DI basketbol turnuvaları için 68 takımlık sahaların açıklanacağı 17 Mart Pazar günüdür.

DEVAMINI OKU

2024 March Madness: Erkekler NCAA turnuva programı, tarihler

İşte 17 Mart Pazar günü Seçim ile başlayan March Madness 2024 programı.

DEVAMINI OKU

2023 NCAA grubu: March Madness erkekler turnuvası için skorlar, istatistikler

Turnuva tarihinde ilk kez, Purdue’nin 16 Numaralı Fairleigh Dickinson (FDU) tarafından ilk turda elenmesi de dahil olmak üzere dört 1 numaralı tohumun tümü Elit Sekiz’den önce elendi.

DEVAMINI OKU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Chelsea ve Newcastle, Neymar ile ilgileniyor mu?
Next post „Brutal, solte Rafael Nadal Paris verpassen“ · Tennisnet.com