Dominic Thiem finalde Sebastian Baez’e yenildi tenisnet.com

Dominic Thiem Bitişten kısa bir süre önce Kitzbühel’deki Generali Açık’ta başarısız oldu. Thiem, Arjantinli Sebastian Baez’e 3: 6 ve 1: 6 yenildi.

von tenisnet.com

son düzenleme: 08/05/2023, 15:57

Kitzbühel'de Dominic Thiem am Samstsg

© Generali Açık Mutfak / Mia Maria Knoll

Kitzbühel’de Dominic Thiem am Samstsg

İşte canlı yayında okunacak maç.

Son Cumartesi günü seyircilerin ve oyuncuların sabrı sınandı. Tahmin edildiği gibi, sabahın erken saatlerinden itibaren Kitzbühel’in üzerine bazen daha şiddetli bazen daha az yağmur yağdı. Saat 13.00’te planlanan starta uyulamadı, ancak bir buçuk saatten biraz fazla sonra Dominic Thiem ve Sebastian Baez yaz klasiğinin finaline başladı.

Baez en başından beri daha zinde görünürken, Thiem’in kemiklerinde Laslo Djere’ye karşı bir maraton var gibi görünüyordu. Her halükarda, Arjantinlinin ilk seti 6.3 ile kazanması için bir mola yeterliydi.

Thiem yine ilk 100’de

İkinci perde, yağmurun ağırlaşmasıyla birlikte Baez için bir mola ile hemen başladı. Sebastian Baez’in bir forehand galibi ile düzelttiği 4:1’e yeni mola, bir tür ön karardı. Ancak Thiem tam da bu noktada maçın ilk ara topunu kazandı. Ve ikinci. Ama Baez soğukkanlılığını korudu. Ve 80 dakikalık bir oyun süresinin ardından, inanamayarak kollarını gökyüzüne doğru uzatmasına izin verildi.

Dominic Thiem, ATP turnesindeki 18. şampiyonluğunu beklemek zorunda. Şimdiye kadar ABD Açık 2020’de sonuncuyu yönetmişti. Kitzbühel’deki final, Londra’daki ATP Finalleri 2020’den bu yana ilk oldu. Aşağı Avusturyalı 29 yaşındaki oyuncu 150 puanla ATP dünya sıralamasında tekrar ilk 100’e girdi. Thiem canlı sıralamada 89. sırada.

Sebastian Baez için bu, bu sezon Estoril 2022 ve Cordoba’daki galibiyetlerin ardından kariyerinin üçüncü şampiyonluğuydu.

İşte Kitzbühel’deki bireysel tablo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Bill Raftery’nin ONIONS aramaları, ancak daha heyecanlı olmaya devam ediyor
Next post 2023 Kadınlar Dünya Kupası: İspanya ve Japonya çeyrek finale çıkma stilini ortaya koyuyor