Ivy League erkek basketbolundaki şaşırtıcı erken başarı hikayelerini ortaya çıkarmak

Bu sezon Ivy League’i sevmelisiniz. Son zamanlarda da devam etmesine rağmen, bu sadece ekonomi finalleri için tıkınmak değil.

Geçen gün Yale koçu James Jones, “Maçlardan önce (soyunma odasında) çalışan adamlarım var,” diyordu. “Yani odakları ve konsantrasyonları değişti çünkü ikisini birden yapmak zorundalar.”

Ancak Ivy League kitapları dikkat isterken basketbol da öyle. Favorilerin üzerine bir polo tişörtü atabileceğiniz kadar yakın olan sezon öncesi anketinden bu yana böyleydi. Penn birinci, Princeton ikinci, Yale üçüncü – hepsi birbirinden sadece beş oy puanıyla ayrıldı.

Bildiğimiz bir sonraki şey, Yale’in 1945’ten beri en iyi başlangıcını yaptığı ve Princeton’ın arka arkaya sekiz galibiyet aldığı ve Jordan Dingle adlı bir Penn Quaker’ın yarım yüzyıldan fazla süredir görülmeyen sayılarla koştuğuydu. Ayrıca Brown, Bears’ın 40 yıl öncesine kadar arka arkaya 19 kez kaybettiği Rhode Island Üniversitesi’nde bir zafer için yolun 30 mil aşağısında otobüsle ilerliyordu.

GÜÇ 36: Andy Katz’ın en son Power 36 sıralaması için buraya tıklayın veya dokunun

Peki bundan sonra hangi heyecan verici başarı olabilir?

Bu da bizi Syracuse’daki JMA Wireless Dome’da önümüzdeki Cumartesi gününe götürüyor. Cornell şehirde olacak. Bu renkli takma ad karışımında Büyük Kırmızı’nın Turuncu’yu en son ne zaman yendiğini tahmin etmek ister misiniz?

Gazın galonu 34 sentti. NASA, aya bir adam indirmeyi planlıyordu. Atılgan genç oyun kurucu Joe Namath ile New York Jets, üçüncü AFL-NFL Dünya Şampiyonası Maçında oynayacak yarışmacılar gibi görünüyordu, ancak birisi etkinlik için sevimli yeni bir isim bulmuştu. Süper Kase.

Diğer bir deyişle, Aralık 1968. On bir ABD başkanı ve 41 Cornell mağlubiyeti öncesi. Big Red zaferinin gerçekleştiği gün, Doğu Profesyonel Basketbol Ligi’nden Scranton Miners’ın Jim Boeheim adında bir guardı vardı, ancak o koçluğa girmeyi düşünüyordu.

Cumartesi, Cornell 47. Syracuse takımıyla karşılaşacak.

Big Red 7-2 ve kendi sahalarında Boston College ve Miami’yi neredeyse yenen büyüleyici bir grup. Ülkedeki en yüksek skorlu 12. hücum, ancak önde gelen yapımcıları 329. için berabere kaldı. Dome’a ​​1968’den beri Orange’a karşı 0-41 ve son 60 yılda ACC’ye karşı 0-39’a varacaklar ve belki de her şeyin biteceği gün budur. Koç, Brian Earl, Cornell Syracuse’u en son yendiğinde doğmasına dokuz yıl kalmıştı.

ÇOK UZUN BİR GÖREV: Purdue’den büyük adamlar arasındaki büyük adam Zach Edey’i korumaya çalışmak

“Bu konuyu pek konuşmadık. Uzun zaman oldu biliyorum” dedi bu hafta telefonda. “Kazanırsak ne olacağını düşünmedik, sadece nasıl kazanabileceğimizi bulmaya çalışıyoruz.”

Bunun yılı olacak çünkü Ivy League alışılmadık şeylerle dolu.

Jordan Dingle olan puanlama makinesini alın. Penn’in prestijli Wharton School of Business’ta ders almadığı zamanlarda, Philadelphia’daki Big 5’i kendi kişisel öne çıkan gösterisine dönüştürdü. 11 günlük bir skor çılgınlığında sırasıyla Saint Joseph’s’e karşı 28, La Salle’ye 37, Villanova’ya 25 ve Temple’a karşı 30 sayı aldı. Villanova maçının ikinci yarısında sekiz dakikalık bir uzatma sırasında Wildcats’i kendi başına 18-15 geride bıraktı. Toplam 120 puan, 1967’den beri ayakta duran bir Büyük 5 rekoru kırdı. Genel 24,1 puan ortalaması şu anda ülkede üçüncü ve liderliğe yakın. Son Ivy League ulusal skor şampiyonu, 1949’da Yale’den Tony Lavelli idi.

PS Dingle’ın babası Dana, Massachusetts’te John Calipari’nin 1996 Final Four takımı için başladı.

Ya da Tigers’ın Iona’da kaybetmeden önce arka arkaya sekiz galibiyet aldığı Princeton’ı ele alalım. Ama Ivy League hala Ivy League. İlk yarı molası sırasında Iona spikeri, kalabalığa US News and World Report tarafından Princeton’ın ülkedeki 1 numaralı okul seçildiğini hatırlattı.

Veya 8-1’lik başlangıcın 77 yılın en iyisi olduğu Yale’i ele alalım. Sonra Bulldoglar tehlikeli yerlere doğru yola çıktılar. İlk olarak, Bulldogs’un önceki 71 konferans dışı iç saha maçında 69-2 olduğu Butler ve ardından John Calipari’nin 211-17 olduğu Kentucky’s Rupp Arena.

SIRALAMALAR: En son AP Top 25 erkekler kolej basketbol anketi için buraya tıklayın veya dokunun

Butler’a 71-61 ve Kentucky’ye 69-59 yenildiler – şimdi 9-3’ler – ancak ikinci yarıda sakatlanmış en skorer Matt Knowling’in kaçırmasına rağmen Wildcats’e liderlik ettiler. Ayrıca, bu tamamen konferans oyununa hazırlanmakla ilgili. 2015-16 sezonuna giren Yale, 1962’den beri NCAA turnuvasında yer almıyordu. Şimdi 24. sezonunda Ivy League’in dekanı olan Jones, yedi yılda dört kez kalifiye olmalarını sağladı. İş dünyasına yönetici hesap yöneticisi olarak başlayan biri için fena değil.

“Sabahları spor yaptığımı hatırlıyorum ve saat 6’da tek başıma spor salonundaydım ve yanan tek ışık egzersiz yapmaktı” dedi. “Üşüdüğümü hatırlıyorum, kazanmayı ve NCAA turnuvasına girmeyi düşünüyordum. Artık bunu yaptığınıza göre, harcadığınız tüm sıkı çalışma ve çabanın karşılığını almış gibisiniz. Her zaman olmaz. Birçok insan çok çalışır ve asla ulaşmak istedikleri noktaya gelmez. Yale, onu inşa etmem ve gerçekleştirmem için bana zaman verdi.

“Hayatta ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Ama buldum. Ve ben şanslıydım. Tanışacağın en şanslı adamım.”

Ve Cumartesi gelirken, Cornell’i al. Big Red, 21 sayı geriden toparlandıktan sonra Boston College’a 79-77 ve Miami’ye 107-105’lik bir çatışmada yenilerek, ACC’nin ıstırap verici neredeyse ıskalamalarına katlandı. Bu, 4:10 kala Delaware’in 11 sayı gerisinde kalan ve 20-2’lik bir yırtılma ile giden, ardından Lafayette’i 3:10 kala altı sayı geride bırakan ve maçı 11-0 kapatan aynı oldukça yanıcı hücum.

Miami teknik direktörü Jim Larranaga, Cornell’i yavaşlatmak için “Kaçak bir treni yakalamaya çalışmak gibi” dedi. “Açık sahada bu kadar iyi gol atabilen bir takımı savunmaya alışık değiliz.”

HOLIDAY HOOPSGIVING: Memphis, Atlanta’da 11 Numaralı Auburn’u şaşkına çevirdi

Big Red maç başına 85 sayıdan fazla attı, ancak bireysel ortalamalara baktığınızı asla bilemezsiniz. Greg Dolan’ın 13.9’u en yüksek, ancak en az 7.6’da yedi çip daha. Komite tarafından yapılan bu hücum, ülkeyi 3 sayılık denemelerde yönetiyor ve maç başına atılan 3 sayılık atışlar ve asistlerde ikinci sırada yer alıyor. Dokuz kişilik rotasyonda hiç kimse asistten daha fazla top kaybına sahip değil.

Earl, “Atışlar gelirse, biz tehlikeli bir takımız,” dedi. “Bu noktada adamlarımız puanların nereden geleceğinden emin olmadığımızı biliyorlar. Çift rakamların biraz üzerinde olan ve bir takım olarak kazanan birçok adamımız oldu. Bunun bizim için önemli olduğunu anlıyorlar.”

Ve çok yaklaştılar. Boston Koleji onları zilde yendi. Miami çılgınca onları geride tutmak zorunda kaldı. Bu nerede bir ekip bırakıyor?

“Oldukça acıktım,” dedi Earl. “’Hey, iyi bir üniversite denemesi yaptık’ demiyoruz. Hala BC oyununu kaybetmedik. Eğer çok iyi bir takım olmak istiyorsak, günün birinde ders almayı bırakmalı ve bir şeylerden galibiyet almalıyız.”

HOUSTON’A DÜŞÜYOR: Alabama erkek basketbolunun bu sezonki artışının ardındaki 15 sıra dışı neden

Ivy League final haftasında böyle bir göreve hazırlanmak zor olsa da belki bu hafta sonu. Earl, sınavlar ve fazladan okuma için antrenmanı kaçıran oyunculara sahipti. Earl, “Muhtemelen diğer yerlerden daha zor ama bu yüzden buradalar,” dedi. “Yaptıklarını pek çok insanın yapamayacağını bilmelerini sağlıyoruz, ancak bunu aşmanız gerekiyor.

“Zor ama hayatta daha zor olabilecek çok daha fazla şey var.”

Zor demişken, sonunda Syracuse’a karşı gelme zamanı geldi mi? Earl, bu sezon ACC’nin dört puanla iki mağlubiyeti hakkında “Bu tümseği aşamadık,” dedi. Belki şimdi. Ya da belki değil, Orange 7-4 ve arka arkaya dört galibiyet aldı. Ancak Ivy League’de alışılmadık güçler iş başında. Syracuse usulüne uygun olarak uyarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Man United ve Man City Carabao Kupası maçları için Erken Takım Haberleri ve Tahminleri
Next post iOS-Geräte · tenisnet.com için en iyi tenis oyunlarından drei