Yılın ilk HTT Grand Slam’inde yıldız güveç tenisnet.com

Corona, son iki yılda Peugeot Hobby Tenis Turu’nun dört Grand Slam turnuvasını iptal etti…

tarafından Claus Lippert

son düzenleme: 01/01/2022, 11:18

Corona, son iki yılda Peugeot Hobby Tennis Tour’un dört Grand Slam turnuvasını iyice karıştırdı. Mart 2020’de pandeminin patlak vermesinden bu yana, HTT ABD Açık hariç, amatör tenis yıldızları için başlangıçta planlanan tarihte neredeyse hiç büyük bir etkinlik gerçekleşmedi. İki yıl sonra HTT takvimindeki geleneksel Ocak ortası tarihine dönen HTT Avustralya Açık, bundan özellikle etkilendi ve dün akşam elemelerin başlamasından sonra, HTT yıldızlarıyla dolup taşan seçkin bir katılımcı alanı sunabilir. ana rekabet. CL’nin bir önizlemesi

img_2850

Her şeyden önce: Devam eden korona krizine rağmen Peugeot Hobby Tenis Turu, pandeminin patlak vermesinden bu yana programda yer alan yedi HTT Grand Slam etkinliğinin hepsini gerçekleştirdi. Yine de Corona nedeniyle özellikle HTT Avustralya Açık çevresinde meraktan öte bir durum var. HTT Major-seviye sezon açılışının 29., 30. ve 31. sayıları arasında, çeşitli şampiyonlar, tapu sahipleri olarak çeşitli saltanatların tadını çıkardılar. 2020’nin galibi Lukas Prüger, 21 aylıkken Ocak 2020’den Ekim 2021’de olası unvan savunmasına geçerek tarihteki en uzun süre hizmet veren HTT AO Şampiyonu oldu. Öte yandan halefi, önümüzdeki Çarşamba günü büyük bir HTT etkinliğinin en kısa kazanan galibi olarak kendi tarihini yazacak. Çünkü Maximilian Wild’ın Ekim 2021’deki HTT Avustralya Açık’ın 30. yıl dönümü edisyonunda kazandığı zaferden bu yana sadece üç ay geçti. Şu anda ABD’de olan 10 kez HTT turnuvası kazananı, beş gün içinde sadece 12 hafta sonra HTT giriş sıralamasında 2000 sıralama listesi puanını kaybetmesine aldırmayacak.

img_9886

Bundan bağımsız olarak, sahne, harika bir kadro ile ortaya çıkabilecek, parlak bir şekilde doldurulmuş yılın ilk HTT Grand Slam turnuvasını dört gözle bekliyor. Ve Maximilian Wild Amerika’ya göç etmesine rağmen, Lenny Wilmink Aralık’taki Peugeot HTT Finalleri’ndeki son skandaldan sonra HTT’yi meydan okurcasına boykot etti, Alexander Rieger diz problemlerinden sonra Grand Slam için henüz yeterli değil ve 20. sezonun iki finalisti İki gün önce sona eren Peugeot Ocak HTT 500 turnuvası Florian Kopf ve Amel Bisevac, arka arkaya iki turnuva için fazla yorgun hissediyorlar. Kimin umurunda, UTC La Ville’de önümüzdeki Çarşamba gününe kadar ve buna dahil olmak üzere neredeyse harika tenisi garanti eden bir yıldız kadrosu verildi. HTT Avustralya Açık 2022’nin 31. baskısında 19 ülkeden 103 oyuncunun yer aldığı alan, sıralamada lider ve 29 kez HTT turnuvası galibi Damian Roman tarafından yönetiliyor, bu arada, bir seride en seribaşı turnuva favorisi olan Damian Roman HTT üst üste onuncu kez büyük olay. 39 yaşındaki Rumen, Peugeot Hobby Tennis Tour’un Ocak Grand Slam turnuvasında hala unvanını kaçırıyor ve bu nedenle HTT endüstri lideri, geçen hafta Peugeot Ocak’ta yapılan ilk tur slipinden sonra HTT kariyerindeki 24. Grand Slam turnuvasını alıyor. HTT 500 turnuvası Nick Ihlenfeld’e karşı “bozuk kostümlü prova ve başarılı gala” sloganı altında ayrıca tazminat olarak.

img_5103

39 yaşındaki oyuncunun bugünlerde kişisel HTT kariyer grand slam’inde başarılı olup olmayacağı sadece Negresti Oas’tan tecrübeli oyuncunun performansına bağlı olmayacak. Açık Çağın 121. HTT Grand Slam turnuvası etrafında oluşan gelecek vaat eden favoriler çemberi çok büyük ve son derece güçlü. HTT ABD Açık Şampiyonu Rene Graeflinger ve HTT Fransa Açık şampiyonu Florian Pimishofer ile mevcut HTT Grand Slam kazananları, UTC La Ville’de servis yapan ilk on elit arasında bulunabilir. Buna ek olarak, 2016 Vladimir Vukicevic ve 2020 Lukas Prüger’in eski HTT Avustralya Açık galipleri ile Peugeot Ocak HTT 500 turnuvasında harika bir şekilde kendini gösteren, ancak hiçbir zaman yarı finale ulaşamayan Dominik Jaros var. Grand Slams’de 17 deneme ve geçen yıl Brezilya Reginaldo Dos Santos’ta HTT Australia Open’da 3. turda başarısız oldu.

img_9331

Peugeot Hobby Tenis Turu’nun sezonun açılış Grand Slam’i için seribaşı listedeki ilk on yıldızın arkasında, 2015’in bir başka eski HTT Avustralya Açık şampiyonu olan Bernhard Scheidl ile Burgenland’dan hemşehrisi ve HTT Finalleri katılımcısı Philipp Schlaffer ve diğerleri var. Mustafik, Hauer, Wojta ve Balazs, motive olmuş genç yıldızlardan oluşan güçlü bir dörtlü. Başlangıç ​​listesi, Eylül 2020’den bu yana ilk kez HTT’ye geri dönecek ve o zamanki parlak sezonuna üç Masters Series 1000 oyunuyla devam etmek isteyen Bernd Steiner tarafından tamamlanıyor. Ancak 2022’deki üçüncü HTT sezonu turnuvası için unvan adayları çemberi henüz bitmedi. Unseeded, geçen yılın HTT Australia Open yarı finalisti Alexander Linsbichler, geçen haftanın Damian Roman fatihi Nick Ihlenfeld ve geri dönen Nicolas De Giacomo, ilk HTT Grand Slam şampiyonluğu için mücadelede en iyi yıldızların çorbası olan tabloda çılgınca koşan üç oyuncu. yıllar tamamen abartılabilir.

img_4608

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post 2022 erkekler NCAA turnuvası parantez tahminleri, Seçim Pazarından 50 gün önce
Next post Antonio Conte, Harry Kane’in Tottenham geleceğini sordu ve Cristian Romero’ya sakatlık güncellemesi verdi