Zverev tenis profesyonellerinin dürüstlüğünü umuyor tenisnet.com

Turnuva sırasında Avustralya Açık’ta korona testleri zorunlu olmadığı için tenis olimpiyat şampiyonları Alexander Zverev meslektaşlarının sorumluluk duygusuna hitap etti.

SID tarafından

son düzenleme: 01/22/2022, 03:47 pm

Alexander Zverev

© Getty Resimleri

Son 16 turuna ulaştıktan sonra dünyanın üç numarası “Günün sonunda oyuncular olarak sorumluluğu kendimiz almalıyız” dedi: “Kendi test kitlerimiz var ve herkes kendi sorumluluğunu almak zorunda. Onları giydiğimi ve yaptığımı biliyorum. Çünkü diğer oyunculara karar veremiyorum.”

Fransız Ugo Humbert geçtiğimiz günlerde Grand Slam turnuvasının ilk turunu kaybettikten sonra Melbourne’den ayrılmak istemeden önce testlerinin pozitif çıktığını duyurdu. Zverev daha sonra tenis profesyonelleri arasında daha fazla vaka beklediğini söyledi.

Profesyoneller, Avustralya’ya vardıktan sonra bir PCR testi yapmak zorunda kaldılar, ardından beş ila yedi gün sonra hızlı bir test yaptılar. Diğer tüm testler gönüllülük esasına göre yapılır, organizatörler bunun için test kitleri sağlar.

Ancak Zverev, Cuma günü düzenlemeyi eleştirmek istemedi. Hamburglu adam, “Hükümet, tüm Avustralyalılar gibi yaşadığımıza karar verdi” dedi: “Umarım etraflarındaki tüm oyuncular ve koçlar da dürüsttür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Auburn’ün 1 numara, Florida Eyaleti için kovalamacası Miami’yi ve daha fazlasını Cumartesi gününden itibaren erteledi
Next post Dusan Vlahovic destanı bir bükülme alırken, Spurs Adama Traore için atılım görüşmeleri düzenliyor